Maaseudulla sitä kerätään kaikkea pahanpäivän varalta.

Varalta ne sitten on kuin vanhanpiian tissit.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Niin taikka paavin pallit.

Äänestä

Mm. Raejuustorasiat !

Äänestä
  • Niihin minä suolaan muikkuja. Sopiva annos muikkupottuun.

    Äänestä

Meillä on riistakamerat ja Whatsapp ryhmät.!

Äänestä
  • Niin on! Kaupungeissa näistä ei tiedetä mitään!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niin on! Kaupungeissa näistä ei tiedetä mitään!

    Sitten käy kohta käry stalkkaajille!

    Äänestä

Kaikki ohikulkevat miehetkin.

Äänestä

Eipä niillä abortin tekijällekään mitään tekoa ole.

Äänestä

Kerätyt romut on vielä tarpeen sota-aikana, kun mitään ei saa ostettua.

Äänestä
  • Se aika voi olla lähempänä kuin arvataankaan. Älkää hävittäkö mitään!

    Äänestä

Järkevää, ja jos tilaakin on, ja enemmän kuluja niin kyllä varmasti kannattaa. Myös kaupungeissa, tilamäärän takia hyvin järjestelty on iso juttu ja jatkuva kierrätys on myös hyviä juttuja. Näillä hinnoilla monikin miettii enemmän järkevyyttä ja varautumista, niin kuin on mahdollista. Normielämää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Varalta ne sitten on kuin vanhanpiian tissit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu