Itselläni on todella vaikea käyttää eläkerahaa. Säästän enemmän kuin olisi pakko. Onko muilla samaa? Miten sinä käytät eläkettäsi?
Eläkkeen käyttö
5
185
Vastaukset
- Anonyymi
Vitsihän tämä oli, mutta...
Eläkerahalla tarkoittanet eläkettä.
Säästän enemmän kuin on pakko - kuka sen määrittelee, minkä verran pitää käyttää tai säästää?
Oma eläkkeeni on 1400 netto, josta asumisen jälkeen jää elämiseen 350 euroa/kk.
Hki ja Stadin/Hekan asunto. - Anonyymi
Minä ostan ylimääräisillä huumeita.
- Anonyymi
Lahjoitan kolmasosan eläkkeestä Viipurin Pelastakaa kissat/koirat järjestölle .
- Anonyymi
Sulla on vakava ongelma. Saat eläkettä enemmän kuin tarvitset elämiseesi.
Onneksi löytyy helposti rahareikiä, johon voit pistää eläkkeestäsi sen osan, jota itse et elämiseesi tarvitse.
Lahjoita vaikka esimerkiksi ukrainalaisille. He tarvitsevat kipeästi rahaa pelastaakseen maansa ja itsensä. - Anonyymi
Meille saa lahjoittaa että saisimme ruokaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 962159
- 1291398
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.231360Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau291308- 681223
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3371038- 89965
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?56914- 122797
- 82786