BMW kdjittää akkuja

Anonyymi-ap

6

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tällaiset uutiset ovat juuri se syy, miksi ei tee mieli ostaa sähköautoa. Teknologia kehittyy vielä isoin harppauksin ja jossakin vaiheessa tulevat uudet akkukemiatkin.

      • Anonyymi

        No kehittyy kehittyy mutta toisaalta minulle riittäisi että sähkärin hinnat laskevat bensakotteron tasolle. Tietenkin myös toimintamatkassa ja painossa saisi tapahtua kehitystä.

        Nyt kun on tottunut ajamaan lataushybridillä niin siitä sähkön alaväännöstä ei enää haluaisi luopua


    • Anonyymi

      "kdjittää akkuja"

      Siinäpä iso syy olla ostamatta patteriautoa.

    • Anonyymi

      Hienosti BMW kopioi Teslaa. Vain kriittisin, eli kuiva-anodi katodi puuttuu.

      No, ehkä BMW:llä ei ole sitten tarkoitus päästä niin kaukana kuin Teslalla käymään.

      Hyvää kehitystä silti, BMW!

    • Anonyymi

      Ei BMW:llä ole yleensä kauheesti kopioitu. Ekat täyssähkärikin valmistui jo Münchenin olympialaisiin 1972.

    • Anonyymi

      HIeman yllättäen saksalaiset ei kehittäneet akkuja, sähköautoja tai sähkömoottoria - kunnia niistä menee ranskalaisille ja skotlantilaiselle. Jopa amerikkalaiset valmistivat paljon sähköautoja ennenkuin mäntämoottorit ja bensikset yleistyivät.

      Mutta totta on sekin että BMW on todistettavasti kokeillut erilaisia sähköautovaihtoehtoja viimeiset 50 vuotta . Moni autovalmistaja on. Tesla ei suinkaan kehittänyt kaikkea alusta alkaen sekään vaan tuli aika valmiiseen pöytään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      189
      12588
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      51
      6636
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      132
      4907
    4. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      85
      4634
    5. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      67
      4592
    6. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      59
      4130
    7. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4082
    8. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      98
      3852
    9. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      21
      3821
    10. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      86
      3544
    Aihe