Mw kehittää akkuja:
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/saksalaisen-autojatin-huima-harppaus-kumouksellinen-ihmeakku-venyttaa-sahkoauton-matkaa-jopa-kolmanneksen/85f22aee-cae7-41ae-9ff8-f158598e2a23
Muut seurailee.
BMW kdjittää akkuja
6
125
Vastaukset
- Anonyymi
Tällaiset uutiset ovat juuri se syy, miksi ei tee mieli ostaa sähköautoa. Teknologia kehittyy vielä isoin harppauksin ja jossakin vaiheessa tulevat uudet akkukemiatkin.
- Anonyymi
No kehittyy kehittyy mutta toisaalta minulle riittäisi että sähkärin hinnat laskevat bensakotteron tasolle. Tietenkin myös toimintamatkassa ja painossa saisi tapahtua kehitystä.
Nyt kun on tottunut ajamaan lataushybridillä niin siitä sähkön alaväännöstä ei enää haluaisi luopua
- Anonyymi
"kdjittää akkuja"
Siinäpä iso syy olla ostamatta patteriautoa. - Anonyymi
Hienosti BMW kopioi Teslaa. Vain kriittisin, eli kuiva-anodi katodi puuttuu.
No, ehkä BMW:llä ei ole sitten tarkoitus päästä niin kaukana kuin Teslalla käymään.
Hyvää kehitystä silti, BMW! - Anonyymi
Ei BMW:llä ole yleensä kauheesti kopioitu. Ekat täyssähkärikin valmistui jo Münchenin olympialaisiin 1972.
- Anonyymi
HIeman yllättäen saksalaiset ei kehittäneet akkuja, sähköautoja tai sähkömoottoria - kunnia niistä menee ranskalaisille ja skotlantilaiselle. Jopa amerikkalaiset valmistivat paljon sähköautoja ennenkuin mäntämoottorit ja bensikset yleistyivät.
Mutta totta on sekin että BMW on todistettavasti kokeillut erilaisia sähköautovaihtoehtoja viimeiset 50 vuotta . Moni autovalmistaja on. Tesla ei suinkaan kehittänyt kaikkea alusta alkaen sekään vaan tuli aika valmiiseen pöytään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1396579
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1495689- 1234851
Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.434450Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?523852- 623031
Itkin oikeasti aamulla taas
Haluaisin niin kertoa miltä musta tuntuu. Oon jotenkin hajalla. Tarvitsin ees jonkun joka ymmärtää.522916Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m242282- 332206
Naiselle hyvää viikkoa
olet edelleen sydämessäni. Toivon sinulle myötätuulta mitä ikinä teetkään🪢152177