Raisiossa elää sekopäät!

Myllyn Prismassa ollut Juhla Mokka eilen 3,95 euroa paketilta. Ei rajoitusta. Vanhempi naishenkilö osti 70 pakettia, kirjoittaja väittää.-IL
13199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Yksi mummo osti siis vuoden kahvit.

Kahvin hinta tule jatkamaan nousuaan, ime siitä

Äänestä

Myllyn päällikkö ihmetteli, minä taas ihmettelen päällikköä joka selvästikään ei tiedä hinnoista mitään. Suomalaiset jonottavat ämpäreitäkin, niin ei kannata ihmetellä jos kahvit menee kaupaksi...

Äänestä

Hää ei mahda paljoa liikkua kotoa pois mahdollisesti saattaa jopa olla vain puolen vuoden kaffet tai josko hän jopa pitää isommat kahvikekkerit mahtoiko kukaan puhua asiasta kyseisen naishenkilön kanssa

Äänestä

Yleensä jos kysytään hyvätuloisilta yleisempien ruokien hintoja, niin heillä ei ole hinnoista mitään käryä kun voi ostaa mitä vaan..

Äänestä

Eihän tuo vielä mitään, odottakaa tulevaa vessapaperi taistelua. Siitä tulee verinen taistelu.

Äänestä

Persujen suomi 2022 kansa syö kahvinpuruja ja pettuleipää kylmissä kerrostaloissa

Äänestä
  • Demarit kun on päättämässä, niin ei syödä muuta kun sanoja...

    Äänestä

  • Juovat suomiviinaa ja lukevat Suomen uutisia

    Äänestä

Myllyssä käy vuosittain vajaa 5 miljoonaa asiakasta. Luuletko että kaikki ovat raisiolaisia?

Äänestä

No,mitäs sekopäisyyttä tuossa on. Saa ihminen itselleen kahvia ostaa, ja jos ei ole rajoituksia, niin on sitä ennenkin kassikaupalla tarjouksesta viety. Eikä ole ollut mikään mummo, vaan keski-ikäiset ihmiset.
Kuka ne paketit laski? Ne tyypitkö kun istuivat siellä jossakin käytävän päässä penkillä ja kyttäsivät ja naureskelivat kuinka ihmiset sitä kahvia ostivat? Oli kyllä aika pitkä matka katsella heillä, että ei ne varmaan laskemaan pystyneet.
Ei se mummo varmaan ainoa ollut.
Se kahvipaketti oli puoleen hintaan normaaliin nähden. Että mitäs siinä sönkkäät.

Et sinäkään niitä juppeja ole, joille ei juhlamokka edes kelpaa. He kun ostavat vain tuoretta pavuista jauhettua kahvia, keittelevät sitä pressopannuissaan ja kaatavat lähes pannun verran sitten viemäriin.

Mitä se sulle kuuluu kuinka paljon ihmiset tarjoustuotteita ostavat!
Juu, mä en ostanut kuin kolme.

Äänestä

Turussa Länsikeskuksen prismassa on nähty jo ennen näitä nykyisiä hintoja, miten juhlamokkaa kannetaan prisman isoihin ostoskasseihin lastattuna koko kassin verran. Montako pakettia menee?
Jos joku juo pari pannullista päivässä, niin eihän se puolen kilon paketti montaa päivää kestä.
Juu, ja ennen näitä nykyhintoja, niin jotkut emännät jossakin kehuivat että hakivat aina tarjouksesta kahvia, vaikka vanhaa varastoakin oli. Sitten vielä kehuivat kuinka monta pakettia viimeisen tarjouskeikan jälkeen on... Arvaa mistä päin nämä emännät. No, Pohjanmaalta!

Äänestä

Aloittaja hei, ainakin nämä hamstraajat ostivat kahvinsa rehellisesti. Sitä kun sitä yhden lajin hamstraajaakin, joka kuskaa milloin mitäkin kaupan ovista ulos hameen helmoihin kätkettynä.
Muuten onko paikkakunnan ko. heimon edustajat jotain taas tehneet, vai oliko se Tino Dimitri näille sukua, meinaan vaan kun alkaa meininki eräissä paikoin taas vilkastua! Sen merkki se yleensä on, että jotain on taas tehty, ja pitää puheet kääntää toisaalle.

Äänestä

suomalaiset ovat itsetuhoista kansaa kofeiini, nikotiin, alkoholi riippuvuuksiensa kanssa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Myllyn Prismassa ollut Juhla Mokka eilen 3,95 euroa paketilta. Ei rajoitusta. Vanhempi naishenkilö osti 70 pakettia, kirjoittaja väittää.-IL

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu