Miltei neitsyt???

Anonyymi-ap

Kaipaan vertaistukea. Onko teitä muita, jotka olette miltei neitsyitä? Itselläni on takana ehkä alle 200 yhdyntää kahden eri miehen kanssa ja ikää on jo yli 50. Elämäntilanne vaan on se mikä on. Olen kyllä avioliitossa, mutta miehelläni ei ole seksiä ainakaan minulle, eikä minullakaan enää hänelle. Yksi lapsi tosin on.

Päivittäin mietin sitä, miten ihanaa seksi olisi. Menneinä vuosina harrastin kyllä sooloseksiä, harrastan toisinaan nykyäänkin.

Olen ehkä vähän kiusattu tämän asian suhteen. Toivon empaattisia vastauksia ja vertaistukea.

6

340

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mun käy sääliksi sinua, suosittelen että päästät viidenkympin villityksen päälle ja panet kaikkia ketä vastaan tulee. Kerran täällä vaan eletään

    • Anonyymi

      Minäkin suosittelen että päästät halut valoilleen, mutta tuskin kannattaa sentään kaikkia vastaantulijoita paneskella. Ei kai siitä voi muuta seurata kuin pettymystä, huonoa seksiä ja pahimmillaan tauteja.
      Halukkaalla naisella on varaa valita itselleen sen rakastaja jonka kanssa kemiat ja tarpeet osuu kohdilleen.

    • Anonyymi

      200/35 on kuusi yhdyntää vuodessa.

      Hyvin on normaali terve ihminen säästynyt ja pitänyt kirjaa


      Itse olen 52v mies jolla on elämässä omat ongelmat joiden vuoksi luku on vielä karumpi vaikka mahdollisuus parempaankin olisi ollut!

    • Anonyymi

      40v mies, ehkä max 50 yhdyntää elämän aikana.
      Olen ollut sinkku koko ikäni, ulkonäkö ei ole ongelma ja kalullakin on kokoa riittävästi.
      Joidenkin kohdalla elämä vain menee näin omasta halusta riippumatta.

    • Anonyymi

      Aloittaja tässä.

      Onneksi en ole aivan yksin asian kanssa. 😏

      Pelkään välillä (lue usein) osoittaa mitään huomiota vastakkaiselle sukupuolelle. Ja olen tosiaan naimisissa. Jos en olisi naimisissa voisin luoda muutaman Tinder-profiilin, mutta näin ollen ei...

      Minulla on kyllä psyykkisiä ongelmia, mutta niihin on lääkitys ja ne ovat mielestäni kuitenkin ihan siedettäviä. Ehkä ne kuitenkin selittävät tätä yksinoloani.

    • Anonyymi

      Aloittaja tässä.

      Ja kiitos kannustavista viesteistä. Kunpa asia olisikin niin yksinkertainen...

    Ketjusta on poistettu 26 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      44
      3022
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2641
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2594
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      104
      2277
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      48
      2104
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      342
      1893
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1556
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1408
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1228
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      28
      1185
    Aihe