https://www.verkkouutiset.fi/a/tutkija-illle-turkisala-kuolee-pois-suomesta/#ea41f8a0 Miten ihmeessä aina laittavat rahamme eniten tappiota tuottavaan toimintaan ja vielä enemmän ihmettä: Omatkin rahansa sijoittavat Talvivaaroihin, Turkistuotantoon, Fortumiin ja Outokumpuun.
Vaikka turkistuotanto loppuu, silti Kepun Kurvinen rehvastelee osakekkeillaan
9
72
Vastaukset
- Anonyymi
Vain kepulainen voi olla noin tyhmä omissa sijoituspäätöksissään. Noita pitää visusti varoa. Laittavat vielä vaikka Fortumin investoimaan järjettömiin kohteisiin.
- Anonyymi
Pitäisikö Essayah valita maa- ja metsätalousministeriksi?
https://www.satakunnankansa.fi/lukijalta/art-2000009136356.html - Anonyymi
Töpselikärsä on keskimääräistä tyhmempi kepu, on tekemässä "talvivaarat" omaisuudelleen;-)))
- Anonyymi
Miksi meillä pitää aina olla monta "talvivaaraa"?
- Anonyymi
Ketut ja minkit Kiinaan. Siellä eläimillä loistotarhat. Pois silmistä, pois mielestä. Turkiksia tullaan käyttämään pitkään ja hinta tulee vielä rajusti nousemaan. Jos Kiina ei lisää tuotantoa.
- Anonyymi
Ostajat kaikkosivat ja huutokauppa peruttiin. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4b932ae1-4a35-449a-9803-360526004321
- Anonyymi
Onko tämä se sama Kurvinen, joka vetkutti yli puoli vuotta sovitun Ilmastoruokaohjelman julkaisemista ja sitten peukaoi lmastoruokaohjelmasta ruokaohjelman kokonaan pois, julkisti ohjelman Joulun aatonaattona, lopetti puhelimeen vastaamisen ja lähti yhdistetylle Joululomalle, Uudenvuoden lomalle ja talvilomalle?
- Anonyymi
Näillä kepuilla ei sitten näytä onnistuvan mikään. Ei valtion kassanhoite, eivätkä omatkaan raha- asiat.
- Anonyymi
En laittaisi tyhjätaskua ministeriksi missään tapauksessa. Jos näyttöä ei ole oman talouden hoitamisessa, niin miten sitä voisi olla yhteisen rahojen käytössäkään?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p907158Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3576228Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite583583Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293319Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1911811Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os171528Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181256- 601253
Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11160Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11137