VALKOSIVURENKAAT.

Nykyään on muodissa pirssiin kuin pirssiin ostaa ylikokoiset vanteet ja pyöräyttää niihin mataprofiilirenkaat innokkaimpien autoissa ollen renkaiden profiili muuta sentti ja leveyttä kuin kitaran muotoisen laatupyörän takarenkaassa.

Varmasti elämäni huonoin ajokokemus oli ajaa Vaasa - Hesa -Vaasa väli ystäväni sen ajan huippuautolla, jossa kyseisen kaltaiset renkaat.
Maantiessä kuten junttilassa normaalia, maantie oli urainen ja autoa täytyi koko ajan ohjata kun urat väänsivät autoa vuoroin oikealle ja vasemmalle.
Ajatelkaapa rakkaat tien profiilii ajolinjalle ja siihen kuoppaan reunoiltaan terävästi kantikas kummi kiipeämään vuoroin vasemmalle ja ohjauskorjauksen jälkeen oikealle jne. tuhat kertaa.

Tuosta tulikin mieleen, että Neiti TyttösBellörffille klooneineen on ongelma itse tehdä jotain omalle autolleen, jopa vaihdattaa renkaat rengasliikkeessä juoden odotusaikana kupin kaffia, mutta kuitenkin kaffittelevat kun vievät auton pissapojan täyttöön ja sisäimurointiin, koska palvelu on ilmaista sen johdosta, että se maksetaan osamaksuerien yhteydessä, niin mulla oli tässä viikonloppuna hieman omaa rengasasiaa.

Tuli ostettua Mopariin uudet valkosivurenkaat, alkuperäisellä profiililla aika leveät tossut.
Pyöräyttivät ne rengasliikkeessä vanteilleen ja tasapainottivat siinä kun nautin kupillisen kahvia.
Kotosalla sitten täällä Chiang Maissa Moparin alle kyseiset ja kylläpä sopii hyvin valkosivurenkaat.

2

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sitä on selattu valokuvakansiota ja huomattu kuningasauto Ladan näyttävän kuvissa oudolta ja siitä keksit sitten tämän satutarinan huippuautoista.

    • Kerran hesassa meinasin tulla hulluksi kun juntit oli sankoin joukoin tulleet prismaan ostamaan alennuksessa olevaa juhla mokkaa niin että en meinannut mahtua kauppaan ollenkaan. Olisin ostanut tarjouksesta juhla mokkaa. Mulla oli tasa raha kin kolme ysi viis. Meinasin tulla hulluksi mutta sitten menin käärimään sätkää junttilan taka pihalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Paljonko meidän ikäero on?

      Ois kiva tietää.
      Ikävä
      129
      1672
    2. Kuka tai ketkä tappo eilen?

      Kenet ja miksi?
      Varkaus
      25
      1528
    3. Nainen onko kaikki

      Onko sinulla nainen kaikki hyvin? mies
      Ikävä
      141
      1182
    4. Työttömät risusavottaan

      Tuli tässä juhannusnuotiolla sellainen idea mieleen, että miksei työttömiä velvoiteta tekemään hanttihommia, kuten risus
      Maailman menoa
      337
      946
    5. Arvostele kaivattusi

      ulkonäköä, asteikolla 1-10. Perustelut myös 🧢
      Ikävä
      50
      768
    6. Mies onko sinulla

      Kaikki hyvin? 🌞 -nainen
      Ikävä
      42
      760
    7. Persujen kansanedustaja häpäisi lipun!

      "Persujen kansanedustaja Pekka Aittakumpu julkaisi Instagramissa videon, jossa hän heittää Pride-lipun roskiin. Video on
      Maailman menoa
      308
      757
    8. Jos tunnistit...

      Voit hyvin ottaa yhteyttä...olisi mukava jutella☺️
      Ikävä
      61
      720
    9. Väsynyt odottamiseesi, M.

      Vaikka et minua haluaisi tai huolisi, asia pitäisi käydä lävitse. Siksi etten sinusta pääse ylitse. Pystyisinkö tyytym
      Ikävä
      50
      698
    10. Mitä teet mies?

      Oletko jonkun naisen kanssa? 😞
      Ikävä
      66
      686
    Aihe