Nykyään on muodissa pirssiin kuin pirssiin ostaa ylikokoiset vanteet ja pyöräyttää niihin mataprofiilirenkaat innokkaimpien autoissa ollen renkaiden profiili muuta sentti ja leveyttä kuin kitaran muotoisen laatupyörän takarenkaassa.
Varmasti elämäni huonoin ajokokemus oli ajaa Vaasa - Hesa -Vaasa väli ystäväni sen ajan huippuautolla, jossa kyseisen kaltaiset renkaat.
Maantiessä kuten junttilassa normaalia, maantie oli urainen ja autoa täytyi koko ajan ohjata kun urat väänsivät autoa vuoroin oikealle ja vasemmalle.
Ajatelkaapa rakkaat tien profiilii ajolinjalle ja siihen kuoppaan reunoiltaan terävästi kantikas kummi kiipeämään vuoroin vasemmalle ja ohjauskorjauksen jälkeen oikealle jne. tuhat kertaa.
Tuosta tulikin mieleen, että Neiti TyttösBellörffille klooneineen on ongelma itse tehdä jotain omalle autolleen, jopa vaihdattaa renkaat rengasliikkeessä juoden odotusaikana kupin kaffia, mutta kuitenkin kaffittelevat kun vievät auton pissapojan täyttöön ja sisäimurointiin, koska palvelu on ilmaista sen johdosta, että se maksetaan osamaksuerien yhteydessä, niin mulla oli tässä viikonloppuna hieman omaa rengasasiaa.
Tuli ostettua Mopariin uudet valkosivurenkaat, alkuperäisellä profiililla aika leveät tossut.
Pyöräyttivät ne rengasliikkeessä vanteilleen ja tasapainottivat siinä kun nautin kupillisen kahvia.
Kotosalla sitten täällä Chiang Maissa Moparin alle kyseiset ja kylläpä sopii hyvin valkosivurenkaat.
VALKOSIVURENKAAT.
2
76
Vastaukset
- Anonyymi
Sitä on selattu valokuvakansiota ja huomattu kuningasauto Ladan näyttävän kuvissa oudolta ja siitä keksit sitten tämän satutarinan huippuautoista.
Kerran hesassa meinasin tulla hulluksi kun juntit oli sankoin joukoin tulleet prismaan ostamaan alennuksessa olevaa juhla mokkaa niin että en meinannut mahtua kauppaan ollenkaan. Olisin ostanut tarjouksesta juhla mokkaa. Mulla oli tasa raha kin kolme ysi viis. Meinasin tulla hulluksi mutta sitten menin käärimään sätkää junttilan taka pihalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 254307
- 1012175
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa961448Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää1701386- 601244
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.561115Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe2021075- 47983
Missä Martina miehineen?
Onko tämä v. 2009 Turhin julkkis unohdettu nyt vallan? Mistä nyt tulee rahaa, kun ketään ei kiinnosta? Tähänkö päättyi M193964- 61952