Hoitajat laittavat kotihoidon lakkoon ja vanhukset jätetään heitteille.
Sen myötä myös vanhusten lemmikit jäävät hoitamatta, koska henkilön lääkitys pettää ja sekavuus valtaa mielen.
Taloyhtiöissä pitäisi nyt lisääntyä naapuriseuranta, että jos jonkun vanhuksen oventakaa kuluu vaikka kissan epätoivoista naukumista ja ovenkarmin toivotonta raapimista.
Silloin ilmoitettaisiin asiasta eteenpäin, että molemmat, vanhus ja lemmikki pelastetaan.
Mites vanhusten lemmikit?
7
176
Vastaukset
- Anonyymi
Siinä on monenlaista kosketuspintaa kun lakkoilu ei ole hallinnassa ja ulottuu yhteiskunnan hauraimpiin.
Nämäkin vanhukset aikoinaan rakentaneet yhteiskuntaa ja mahdollistanut nuorten kouluttamisen.
Nyt tarvitsevat itse apua ja se heille kuuluu. - Anonyymi
Kyllä vanhukset pitäähoitaa vaikka kuinka laiskoittaisi ja lakkoiltas.
Vielä avuttomat lemmikit joutuu kärsiin kun ollaan sydämettömiä ikäihmisten hoivassa. Kun lemmikki kisu viedään kissahoitolaan, niin eikä sinne voida tehdä vähän isompaa häkkiä sitä vanhusta varten? Sillähän se hoituisi helposti. Vai miten?
- Anonyymi
Vai pitäisikö sellaiseenhäkkiin laittaa yhdessä Tehyn Rytkönen ja KT Jalonen, että saataisiin neuvottelutulos valmiiksi.
Sitten valtiokin antaisi lisärahoituksen kun tiedetään, että miten rahoitetaan ja keille. Anonyymi kirjoitti:
Vai pitäisikö sellaiseenhäkkiin laittaa yhdessä Tehyn Rytkönen ja KT Jalonen, että saataisiin neuvottelutulos valmiiksi.
Sitten valtiokin antaisi lisärahoituksen kun tiedetään, että miten rahoitetaan ja keille.Ei ehkä ihan huonokaan ratkaisu!
- Anonyymi
Hyväveli organisaatio kehoittaa lopettamaan turhat lemmikit. https://tokentube.net/v/1638368435/WEF-haluaa-teurastaa-miljoonia-lemmikkikissoja-ja--koiria-ilmastonmuutoksen-torjumiseksi--Suomenkielinen-teksti-
- Anonyymi
Mustin ja Mirrin mainoksessa kerrottiin tuotteiden sisältävän laadukasta lihaa.
Kyseisten tuotteiden kuluttamista ei paheksuta, huolimatta että isonkoiran hiilijalanjälki on sama kuin katumaasturin. Irtokissojen aiheuttamista haitoista ympäristölle ei kritisoida vaikka uloste sisältää toxmoplasmaloisen ja saastuttaa maaperän ellei sitä välittömästi poisteta. Ihmiskehossa loinen pesiytyy aivoihin aiheuttaen erilaisia häiriötiloja käytöksessä. Eviran ohjeistuksessa mainitaan ettei kissoja saa päästää esm. lapsille varatuille leikkipaikoille, mutta irtokissojen omistajat vähät välittää, eikä päättäjät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Seksuuaalivinksataneiden toimintaa rahoitetaan valtion varoilla.
Setan toimintaa rahoitetaan valtionavustuksilla, joilla mm kierretään kouluissa haalimassa alaikäisiä mukaan perverssii304625Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1283982Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta333717Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1462709Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten862583Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom132461Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole282438Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin652307Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt531957Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1451774