Taas saa veroeuroja sähkölaskuihin vaikka ois mettää ja koneita joilla voisi itte pummi maksaa laskunsa.
Raskas taakka on tukijussi veronmaksajille
17
271
Vastaukset
- Anonyymi
Hakeeko Sanna uuden velkapaketim Suomeen. Sitäkö tarkoitit.
- Anonyymi
Lisää lainaa otetaan tarpeen mukaan. Sanna aikoo tehdä myös kertalaina ennätyksen.
"Se on vain tyhmää ottaa muutaman miljardin erissä.."
- Anonyymi
Niinpä, myyköön traktorit ja puimurit ja pellot joilla maksaa sähkölaskunsa.
- Anonyymi
Niinpä, parempi myydä sellaisille ketkä osaa viljellä ilman tukiaisia. Menot pitää sopeuttaa tuloihin, mutta tukijulli ostaa kalleinta ja maksattaa muilla, töitäkin tekevät useimmat vain kesällä vaikka muut tekee 11kk. Jos tekee muuta työtä niin ei maatalouden tarvitse kattaakaan kuin pieni osa tuloista ja puunmyyntitulot pitää laskea myös maatalouden tuloiksi. Puuta vaan myyntiin jos rahaa tarvitse.
- Anonyymi
Kellä on varaa ostaa toisen metsät ja koneet? Ja mikä tila se sitten on, kun omaisuus on myyty? Näinkö sanot teollisuusyrityksellekin, joka valittaa sähkön kallistumista, että 'myy koneita vähemmäksi, niin on vara maksaa sähkö lopuille koneille'?
- Anonyymi
Kannattamattomat yritykset lopettaa, toiset ostaa koneet.
- Anonyymi
Väärät ihmiset 'meni kapinassa', kuten Kepulandiassa Hämeessä sanotaan Rehulan seuduilla eräästä onnettomuudesta.
- Anonyymi
Tuleva talvi ei jätä ketään kylmäksi. Toivotaan että ruokaa riittää kaupoissa jokaiselle maatalousvastaiselle ihmiselle. Toivottavasti energiaa löytyy että päästään töihin. Toivottavasti yhteiskuntamme selviää. Se nähdään ensi keväänä.
- Anonyymi
Kyllä moni kylymenee ens talavena ja ei vaan ens, ku tulee ne seuraavatkin. EeUussa ei ollu mitää hätää tän menneeen kesän lannotteiren kanssa, kun ne oli ostanu ne jo ajoissa, mutta seuraavat kesät jo herättää huolta. Siksi toi Putin sotaretki pitää saara pian katkolle.
- Anonyymi
Maataloustukiaiset pakko lopettaa että riittää rahaa köyhille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Maataloustukiaiset pakko lopettaa että riittää rahaa köyhille.
Köyhät duuniin jotta voi ostaa ruokaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Köyhät duuniin jotta voi ostaa ruokaa.
Totta, tukjullit töihin ja tukiaiset pois.
- Anonyymi
aaaaaaaaaaaa kaikki ulos telttaan asumaan aaaaaaaaaaaaaaa
- Anonyymi
”Niinpä, parempi myydä sellaisille ketkä osaa viljellä ilman tukiaisia.”
Miksei noita ilman tukiaisia viljeleviä sitten ole missään.
Olisi nyt vaikka yksikin esimerkin näyttäjä.
Kirjoittaja voisi itse näyttää esimerkkiä.- Anonyymi
Ukrainassa eivät saa mitään ja maailmalla paljon muitakin maita. Ruotsissa ja Norjassa eivät saa kansallisia tukiaisia, niistä mallia kunnes poistetaan EU-tuetkin, kuten Tanskassa vaativat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ukrainassa eivät saa mitään ja maailmalla paljon muitakin maita. Ruotsissa ja Norjassa eivät saa kansallisia tukiaisia, niistä mallia kunnes poistetaan EU-tuetkin, kuten Tanskassa vaativat.
Montax biljoona toi kansallisuustuki tekee?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1342704Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2572275Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?221403- 1151062
- 961011
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041003Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13902Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La55788Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50751Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.277732