Miksi kuvittelisin sinut tänne, jos en tykkäisi sinusta.
En huijaa hassu
6
82
Vastaukset
- Anonyymi
Oon täällä senkin toinen hassu😍
- Anonyymi
Mutta en ole varma kuvitteletko sinä vai joku toinen hassu minut tänne. n-m
- Anonyymi
Olen nainen.
- Anonyymi
Olen tosiaan nainen ja kaikki täällä ei liity sinuun.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olen tosiaan nainen ja kaikki täällä ei liity sinuun.
Enpä ole meedio tai ajatustenlukija. Jos ei ilmaista tuossakaan aloituksessa mitään.
- Anonyymi
Olipa piristävästi sanottu näin harmaan syyspäivän jatkoksi, tykkääminen on ihan hyvä juttu. Parempi tykätä kuin ei tykätä, onhan se aina piristävää lukea tykkäyksistä. Olen kyllä ajatellut ihan vakavissani löytää ihmisen elämääni, on sellainen läheisyyden kaipuu ollut nyt joitakin vuosia. Meni useita vuosia että annoin vuosien mennä ilman että, olisin laskenut ajatukset menemään ihastumis ja kaikkeen siihen liittyvään. Mutta nyt olenkin valmis kohtaamaan ne kaikki asiat mitkä johtaa rakkauteen, koska aina uskon siihen sehän on elämää kannatteleva voima. En, koskaan ole hakenut seuraa mistään systemaatisesti, kaikki on vain tapahtunut kuin itsestään. Mutta olen tullut siihen tulokseen että kohdatakseen rakkautta pitää myös nähdä vaivaa se eteen. Olen aina luullut että se vain sattuu ja tapahtuu kun hetki on oikea, mutta nyt olen käynyt miettimään että kävisin tapailemaan jostain kautta ihmisiä. Uskon siihen kyllä että lopulta löytyy ihminen joka on juuri minulle sopiva, ja minä olen sopiva hänelle. En ajattelee nyt minkä ikäinen on sopiva, se ei ole se ratkaiseva tekijä, onko nuorempi vai vanhempi mikään ei noista ole se tärkein kriteeri. Hyvä keskustelu taito olisi hyvä olla, tai ainakin että juteltaisi kaikista asioista, ja osaisimme kuunnella toisiamme. Ja se että olisi kummallakin kasvoissa enemmän hymyä kuin hiljaista mökötystä. Eli en tunne mitään vetoa mihinkään fitness tyyppeihin, vaikka itse kuntoilenkin ja pidän itsestäni huolta. Tulipahan huomattua miten paljon on yksinäisiä ihmisiä suomen maassa, kun kaverini kehoituksesta katselin seuranhaku sivuja. Olisihan se mukava herätä ihmisen viereltä aamukahville, sekä olisi yhteisiä juttuja ja tekemistä. Nytkin sunnuntaina olisi ollut mukava mennä sen ihmisen kanssa kävelylle. Olisi mukavaa tehdä kaikkija juttuja, ja tuntea sitä rakkautta ja luovuttaa toiselle sitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2537600Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1444011Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1232251Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261727- 471540
- 331412
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3421224Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1411022Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä8983- 134965