Lahtarihallitus?

Kohta äänestetään ja siinä selviää totuus. Ovatko lahtareita vai eivätkö ole lahtareita.

Pahalta kyllä näyttää. Poliitikoiden kyvyttömyys tulee näkymään todella pitkän aikaa tämän maan työelämässä.
12199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Lahtarit halusivat ettei Suomea liitetä Venäjään.

Ei taida olla montaa, joka on eri mieltä.

Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Vaan littyivät kuitenkin. Kyllä suhmureille raha kelpaa.

    Ja ihan varmuuden vuokisi: https://fi.wikipedia.org/wiki/Lahtari

    Eipä Suomea ole Venäjään liitetty - ainakaan vielä. Putin kovasti sitä haluaisi, mutta taitaa olla muita kiireitä.

    Sinun valitsemasi lähteen mukaan lahtari oli punaisten käyttämä haukkumanimi Suomen sisällissodassa taistelleille valkoisille sotilaille sekä myös yleisesti porvareille ja suojeluskuntalaisille

    Niitä ei taida olla enää yhtään hengissä. Tuskin on punaisiakaan.

    Äänestä

  • Siis totuus selviää porvareille.
    Vai niin.
    Oliko muuta?

    Äänestä

Lopputili ja alan vaihto. Hoida itte paskas!

Äänestä
  • Terve menoa vetelä narisija!

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Terve menoa vetelä narisija!

    Kerro nimesi niin osataan hoitaa oikein sinua.

    Äänestä

Kiitos Suomen hallitukselle hoitajien syrjimisestä. Forttumin johtajat voi ryssiä miten tahansa, mutta bonukset tulee tilille automaattisesti. Kiva nähdä ens keväänä äänestysprosentti. Voittaja melkovarmasti nukkuvat.

Äänestä

Jos vasemmistohallitusta jossa istuvat työväenpuolueet vasemmisto ja demarit kutsutaan AY-liikkeen toimesta lahtarihallitukseksi niin onko oikea sivistyssana kuvamaan sitä oksymoron?

Äänestä

SDP ja Vasemmistoliitto istuvat molemmat lahtarihallituksessa ja yrittävät tuhota suomalaisten lakko-oikeutta. Pohjois-Koreako heillä on esikuvana?

Äänestä

Ennakkoäänestys alkaa huomenna. Jää nähtäväksi saako "lahtarihallitus" millaisen tuloksen?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kohta äänestetään ja siinä selviää totuus. Ovatko lahtareita vai eivätkö ole lahtareita.

Pahalta kyllä näyttää. Poliitikoiden kyvyttömyys tulee näkymään todella pitkän aikaa tämän maan työelämässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu