Olipas tänään

Anonyymi-ap

mukava lukea muutamia kirjoituksia ja huomata miten läheltä voikin "jonkun" naisen kirjoitukset liipata itseäni. Niistä kirjoituksista tuli tunne, että hänen kanssaan olisi aiemminkin oltu "yhteydessä". Tunnettu toisemme.

Mies

17

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitkä ketjut?

      • Anonyymi

        Mopon ketjut


    • Anonyymi

      Joskus ne liippaa läheltä, mutta sitten ei natsaa kuitenkaan. Järkevintä olisi jättää koko palsta. Olenko järkevä? No en. Roikun täällä ja menetän järkeni.

    • Anonyymi

      Tänäänkö? Harmi, tänään en ole juuri kirjoitellut.

    • Anonyymi

      Minulle kävi näin myös tänään

      -n

      • Anonyymi

        Ennen puolta päivääkö?

        Mies


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ennen puolta päivääkö?

        Mies

        Täytyy kyllä sanoa, että useammassa ketjussa tänään. Kellonaikoja en muista. Olin kyllä aamupäivällä palstalla pikaisesti


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Täytyy kyllä sanoa, että useammassa ketjussa tänään. Kellonaikoja en muista. Olin kyllä aamupäivällä palstalla pikaisesti

        No niin. Yksi henkilö (n) jätti kyllä tutun tunteen viestiketjuun useammin kuin kerran.

        Mies


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No niin. Yksi henkilö (n) jätti kyllä tutun tunteen viestiketjuun useammin kuin kerran.

        Mies

        Ei voi tietää. Täällä ei pahemmin kukaan kerro kunnon tuntomerkkejä toisesta.


    • Anonyymi

      Niin niin joopa joo

      • Anonyymi

        Miksi noin kyyninen?


    • Anonyymi

      Itse taas tajusin, et on eri huumori. Erilaisuus kunniaan, mut tykkään mustasta huumorista enemmän.

    • Anonyymi

      Joihinkin ketTuihin on Tullut kiRjoitelTua. Mitkähän ketjut kyseessä?

      • Anonyymi

        Olisko fillarin?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olisko fillarin?

        Pole, pole! Kyllä ketjua riittää.


    • Anonyymi

      Kyse on viestiketjusta "Ajattelit taas minua", minkä hän (nainen) oli "osaksi" kirjoittanut toisen viestiketjun siivittämänä.

      Silmäilin hänen (n) kirjoittamaansa aikaisemmin julkaistuja viestejä, niin ainoastaan yhdestä pystyi tietämään varmasti ketä/keitä asianosaisia henkilöitä viesti koskee. Viestissä oli useita tunnisteita, joista ei voinut erehtyä.

      Tuossa "Ajattelit taas minua" viestiketjussa kirjoituksen aloittaja vastasi kysymykseeni, että näin oli myös tapahtunut eli hän oli "jatkanut" aiemmin lukemaansa viestiketjua uudella.

      Olen aika lailla vakuuttunut siitä, että sekä hän (n), että myös alkuperäisen viestiketjun kirjoittaja eli minä tunnemme toisemme.

      Tietysti olisi kiva saada hänen (n) näkemyksensä asiaan, että olinko ollut oikeassa johtopäätöksissäni. Voihan tietysti tekemäni johtopäätökset menneet vikaankin. Sitten voi vain todeta, että jopas on sattunut lähelle natsaamaan.

      Mies

      • Anonyymi

        Mikä se toinen viestiketju oli?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      126
      11141
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      156
      10324
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      26
      8040
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      190
      6550
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      53
      5641
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      73
      5071
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      148
      4390
    8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      25
      4236
    9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      70
      4067
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      133
      3624
    Aihe