Yöllä ei saa taksia

Anonyymi-ap

Liperissä ei taida olla enää takseja yöllä ajossa?

20

1331

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Taksi-itä Suomi tai menevä,taksi ykköset on.

    • Anonyymi

      Soita Bernerille:)) KES KUSTA teki sen :))

    • Anonyymi

      Oota,ensi yönä saa?

    • Anonyymi

      Vieläkö odotat taksia?

    • Anonyymi

      En minäkään päivystäisi ilmaiseksi?Mikä ammatti muka päivystää ilmaiseksi?
      22-06 arkisin jos saat 30e ja siitä verot pois:)
      Kannattavaako?

    • Anonyymi

      Kannataisi olla näkyvä numero,että/kun fonecta ilmoittaa kuka soittaa.

    • Anonyymi

      Kävelkää köyhät, on teillä aikaa siihen.

    • Anonyymi

      kuskit mussuttaa pullaa shellillä ja juoruavat toisten asioita. ei ne jouva kun on tärkeämpää tekemistä

      • Anonyymi

        Mitä ne siellä yöllä mussuttaa pullaa ja toisten asioita,olisivat ajossa,keikkaa olisi!


      • Anonyymi

        kuskit mussuttaa pullaa shellillä ja juoruavat toisten asioita. ei ne jouva kun on tärkeämpää tekemistä

        Laita numero näkyviin,kuka soittaa.


      • Anonyymi

        On pulla tärkeämpää,kuin kyyti jossa vingutaan ..alennusta,anna..viikonloppu yöllä. Ite ovat niin kovia tt. mutta eivät tee työtä yöllä:))


    • Anonyymi

      Kiitos kuuluu Bernerille ja Sipilälle jotka sotkiessaan Suomen perusrakenteet tuhosivat siinä sivussa myös taksijärjestelmän.

      Ennen kaikkea kepuleita mutta myös kokkareita ja persuja siis kiittäminen kun yöllä ei taksia saa millään pikkukylällä.
      Kenties erikseen kuskin kanssa sopimalla vielä onnistuu en tiedä, taksia en ole vuosikymmeneen tarvinnut ryyppäämisen takia.
      Lapset kuskaavat junalle tai muutoin jos tarve, heille voi avokätisesti heittää satasen keikastaan jos tarve.

      • Anonyymi

        taksia en ole vuosikymmeneen tarvinnut ryyppäämisen takia.
        Ajat omalla kännissä:),niin tekee moni muukin ja luetaan lehdestä.


    • Anonyymi

      Minä ajan taksia jos saan rahaa siitä mitä odotan yöllä juoppoja ravintolasta!
      Kukaan ei maksa odotuksesta !
      Ilmasta työtö en tee apinat!

    • Anonyymi

      Minä en saa yöllä rakennusmiestä vaikka soitan,muurakin on perkule hiljaa?
      Soitan takaisin aina vakuutusmyyjille yöllä,mutta en saa kiinni,miksi eivät vastaa?

    • Anonyymi

      Tämän keskusteluketjun aloittajan kannataisi aloitaa taksiyritystoiminta Liperissä. Nyt kun olet kartoittanut paikalliset markkinat, eli muista takseita ei ole kilpailua yöllä, sinun pitäisi suunnata taksitarjonta yö aikaan. Silloin saisi ajella taksiasi aivan ruhassa, etteivät muut kilpilijat häiritse sinun bisneksiä. Jos hankit samalla kertaa kaksi taksiautoa, ja palkkaat ajamaan toista autoa rengin, rahan tulo vain kasvaa. Muista kuitenkin määrittää verottajalle ennakkoon tarpeeksi suuret ennakkoverot joita makselet kuukausittain. Niin säästyt siltä, ettet tarvitse maksaa vuoden päästä niin paljon jäännösveroja. Sama tilanne on myös työntekijä vakuutuksissa, siis kunnon ennakkomaksut. Normaalisti veloitan näistä bisnes vinkeistäni konsulttipalkkion, mutta nyt kun on vielä Joulunaika, menkööt nämä yritys vinkit ilmaisesti.

    • Anonyymi

      Numero näkyviin,ei ole tunnistetta kuka tilaa.Siihen ei voi lähteä ajamaan.

    • Anonyymi

      Numero näkyviin, kuka on tilaaja..prkle!
      Lähdetkö itse ajamaan ilman tunnistetta?
      Voi olla tyhjä kyyti..

    • Anonyymi

      No ei saa varmaan,LAITTAKAA NUMERO NÄKYVIIN!
      On hyvä tietää kuka Erkki tilaa,muuten kuin mömmö sösellystä on ..

    • Anonyymi

      Saa varmasti,soittakee Lestadiolais taksiin Menevä.
      Tulee pyhimys ajamaan ja siunaa..mutta lahko vie kymmenyksen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      35
      3905
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      136
      2527
    3. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      73
      2088
    4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      16
      1638
    5. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      78
      1636
    6. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      60
      1382
    7. Mun on pakko uskaltaa

      Mikäköhän olisi pahin skenaario, jos vain laittaisin hänelle viestin, et haluan jutella meistä? Se, että hän vastaisi, e
      Ikävä
      79
      1301
    8. Miksi rakastuit ?

      Kyseiseen naiseen?
      Ikävä
      67
      1290
    9. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      74
      1266
    10. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      72
      1247
    Aihe