veikkauskortti

Anonyymi-ap

miksi veikkauskortin joutuu antamaan myyjälle kun laitttaa vetoja? eikö pitäisi olla viivakoodinlukija millä ottaa koodi kortista sillain kun kaupoissa muutenkin on johdon päässsä sellainen lukija.

eihän s-korttia tai k- plussa sun muita pankkikorttejakaan kuulu antaa myyjälle vaan itse vedät sen lukijasta. mikä ihmeen juttu veikkauskortin pakko antaminen myyjälle on?

7

1230

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Veikkauskortti luetaan sen Veikkauksen online-koneen alanielussa olevaan lukijaan. Asiakkaan käsi ei kerta kaikkiaan ylety niin hankalaan paikkaan. Siksi siihen toimeen tarvitaan asiakaspalvelija.

    • Anonyymi

      onhan niiillä etäältä monien senttien päästä ottavat viivakoodilukijat myyntipisteissä mikseivät käytä niitä

    • Anonyymi

      Veikkauskortti on tätä isoveli valvoo ja kyttää touhua pahimmillaan. En tule moista kyttäyskorttia hankkimaan, ja suosittelen samaa muillekin Suomen kansalaisille.

      • Anonyymi

        Feikkauksen pelit on kusetusta. New York Post jo kirjoitti tästä muutama vuosi sitten. Israelilainen ohjelmayhtiö myy huijausohjelmia, ostajana mukana myös "eräs suomalainen valtakunnallinen peliyhtiö". Mikähän olisi?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Feikkauksen pelit on kusetusta. New York Post jo kirjoitti tästä muutama vuosi sitten. Israelilainen ohjelmayhtiö myy huijausohjelmia, ostajana mukana myös "eräs suomalainen valtakunnallinen peliyhtiö". Mikähän olisi?

        Viekkaus hyvinkin.


    • Anonyymi

      Minulla on veikkauskortti ja ajatuksena oli euron panoksella arpoa kenorivi Esteeksi tuli kysely mikä pankki, kuinka käytän rahojani, ym ym henkilötietojen lisäksi! Nousi raivo pintaan, että mitä helvettiä veikkaukselle kuuluu minun pienet arpomiskokeilut! ja missä pankissa asioin!!
      Taitaa jäädä ne kolikot veikkaukselle saamatta ja oikeastaan lopettaa tuo valtakunnallinen pienen kansalaisten valvojajärjestö, miten käytät rahojasi, meneekö ne huoritteluun vai kansanterveydelle.

      • Anonyymi

        Meneekö esim 100€ Keno- voitto tilille tai kuinka pitkään tilille meno kestää?
        pieniä summia näkyy, elikkä 0,50€ yms.
        17€ ei näy, saati sitten 100€?
        missä eurot on?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      34
      1506
    2. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1145
    3. 41000 kavallettu rahaa

      uutisoi Kaleva ja iltasanomat vuosina 2020-2022 välisenä aikana hävinnyt toi summa tuomittu nainen 1971 syntynyt.
      Pyhäjärvi
      47
      1087
    4. Tuleeko tästä

      Enää mitään. Voiko mitään enää korjata?
      Ikävä
      105
      1048
    5. Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä

      Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi
      Kaste
      41
      914
    6. Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?

      Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli
      Sinkut
      42
      879
    7. Mitä muutoksia tekisit

      kaivatullesi? Miten on? Muista olla REHELLINEN 📸
      Ikävä
      68
      835
    8. Fantasioista

      Suurimmalla osalla meistä on jonkinlaisia eroottisia fantasioita. Miten sinä suhtaudut fantasioihin? Ruokitko niitä vai
      Sinkut
      117
      825
    9. Tietäisitpä vain mitä se

      yksikin on susta puhunut :) j
      Ikävä
      43
      817
    10. Kerro minulle

      Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö
      Ikävä
      56
      799
    Aihe