veikkauskortti

Anonyymi-ap

miksi veikkauskortin joutuu antamaan myyjälle kun laitttaa vetoja? eikö pitäisi olla viivakoodinlukija millä ottaa koodi kortista sillain kun kaupoissa muutenkin on johdon päässsä sellainen lukija.

eihän s-korttia tai k- plussa sun muita pankkikorttejakaan kuulu antaa myyjälle vaan itse vedät sen lukijasta. mikä ihmeen juttu veikkauskortin pakko antaminen myyjälle on?

6

884

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Veikkauskortti luetaan sen Veikkauksen online-koneen alanielussa olevaan lukijaan. Asiakkaan käsi ei kerta kaikkiaan ylety niin hankalaan paikkaan. Siksi siihen toimeen tarvitaan asiakaspalvelija.

    • Anonyymi

      onhan niiillä etäältä monien senttien päästä ottavat viivakoodilukijat myyntipisteissä mikseivät käytä niitä

    • Anonyymi

      Veikkauskortti on tätä isoveli valvoo ja kyttää touhua pahimmillaan. En tule moista kyttäyskorttia hankkimaan, ja suosittelen samaa muillekin Suomen kansalaisille.

      • Anonyymi

        Feikkauksen pelit on kusetusta. New York Post jo kirjoitti tästä muutama vuosi sitten. Israelilainen ohjelmayhtiö myy huijausohjelmia, ostajana mukana myös "eräs suomalainen valtakunnallinen peliyhtiö". Mikähän olisi?


    • Anonyymi

      Minulla on veikkauskortti ja ajatuksena oli euron panoksella arpoa kenorivi Esteeksi tuli kysely mikä pankki, kuinka käytän rahojani, ym ym henkilötietojen lisäksi! Nousi raivo pintaan, että mitä helvettiä veikkaukselle kuuluu minun pienet arpomiskokeilut! ja missä pankissa asioin!!
      Taitaa jäädä ne kolikot veikkaukselle saamatta ja oikeastaan lopettaa tuo valtakunnallinen pienen kansalaisten valvojajärjestö, miten käytät rahojasi, meneekö ne huoritteluun vai kansanterveydelle.

      • Anonyymi

        Meneekö esim 100€ Keno- voitto tilille tai kuinka pitkään tilille meno kestää?
        pieniä summia näkyy, elikkä 0,50€ yms.
        17€ ei näy, saati sitten 100€?
        missä eurot on?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin sinussa haluan koskea

      Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä
      Ikävä
      42
      2256
    2. Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä

      IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi
      Maailman menoa
      228
      2014
    3. Kerro nyt jotain

      Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
      Ikävä
      111
      1548
    4. Toisen ihmisen sydämellä

      leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo
      Ikävä
      144
      1281
    5. On tämä meidän ikäero jo turhan suuri

      Kannattaisi tutustua samanikäisiin.
      Ikävä
      115
      1207
    6. PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan

      kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki
      Ammattiliitot
      138
      1114
    7. Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."

      Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://
      Suomalaiset julkkikset
      26
      1099
    8. Millaisena luonteena

      Pidät kaivattuasi??
      Ikävä
      74
      1009
    9. Mitä ajattelet kun

      Katsot kaivattuasi silmiin? Mitä näet silmissä?
      Ikävä
      65
      963
    10. Olen otettu, mutta turhaan kulta testailet

      Sinua minä vaan ❤️
      Ikävä
      70
      950
    Aihe