Nyt on jo aika hallituksen heräta viisumiasiassa. Venäjällä on liikekannallepano eli Venäjä

Anonyymi-ap

on julistanut sodan virallisesti. Alkaa jo vahvasti epäilyttää tämän kepuvihervasemmiton motivit viisumiasan suhteen, kun se on niin vaikeaa vaikka jopa oikueskanslerin mukaan viisumikielto oli jo aikaisemminkin mahdollista. Kyllä on saamaton ja tunari hallitus. Tarpeettomia pakkolakeja väsää, mutta tarpeelliset ja välttämättömät toimet ovat jääneet tekemättä jo 3,5 vuotta.

10

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Parin viikon aikalisä on ihan ok. Ehtii joku sata poikaa karata venäjän armeijasta.

    • Anonyymi

      Suomi tarjoaa ilmaisen ja velvollisuusksista vapaan elatuksen jokaiselle venäläiselle joka ylittää rajan ja saa sanottua asylum. Tämä on punahuulihallitukselle arvovalinta.

      • Anonyymi

        Eilen venäläismies uhosi Ylellä Vaalimaalla, että nyt näette mitä Natoon liittyminen tarkoittaa Suomelle. Oli kaksoiskansalainen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eilen venäläismies uhosi Ylellä Vaalimaalla, että nyt näette mitä Natoon liittyminen tarkoittaa Suomelle. Oli kaksoiskansalainen.

        DESANTIT ULOS JA MUURIA VASTEN


    • Anonyymi

      Miten politiikot käyttää tähän pikkujuttuun panoksia. Marinikin kita auki Eun kokouksissa. On paljon tärkeämpiäkin asioita!

    • Anonyymi

      Vasemmistohallituksemme ulkoministeriöineen on jälleen osoittanut kykenemättömyytensä johtamaan Suomea. Miten se reagoi nyt, kun taas se on yllätetty housut nilkoissa. Eli nyt venäläisten viisumien suhteen! Odotteleekohan se EU:lta lupaa venäläisten viisumien perumiseen ja rajan sulkemiseen, mitä lupaa se ei tarvitse, vai tapahtuisiko vihdoin jotain venäläisten puuhastelun suhteen? Ei voi olla oikein, että nyt sodan julistaneen venäjän valtion kansalaiset käyttävät vastuuta pakoilevan ja epäpätevän vasemmistohallituksemme pelkuruutta hyväkseen. Hämmästyttävää on, että pääministerimme Sanna Marin antaa ristiriitaisia lausuntoja. Ensin jämäkkää uhoamista EU-parlamentissa venäjän vastaisten pakotteiden kiristämisestä ja kaksi päivää myöhemmin eduskuntamme kyselytunnilla levittää Marin väärää tietoa, että ei ole mahdollista perua venäläisten viisumeita!! Liittolaisiltamme tämä onnistuu! Myös oikeuskanslerimme mukaan sotaa käyvän maan kansalaisilta on mahdollista sulkea raja!
      Hallituksemme hyväksyy venäläisten matkailun ja sen, että olemme ainoa valtio Euroopassa, joka ajaa venäläisten oikeuksia. Huolimatta venäläisten masinoimasta kansanmurhasta joukkohautoineen. Vieläkö se kehtaa suorastaan valehdella, että venäjä ei ole vaaraksi kansalliselle turvallisuudellemme! Herran jestas, henkisesti häiriintynyt putin "jaloine sotilaineen" käy mielisairasta sotaa euroopassa!!!
      Tosiaan, mitkä ovat nykyisen hallituksemme motiivit näin häpeälliseen toimintaan?
      Missä luuraa ulkoministeri Pekka Haavisto? Ei kuulu mitään, vaikka venäläisten viisumit kyllä kuuluvat tälle moneen kertaa Suomen asioita tunaroineelle turhakkeelle.

      • Anonyymi

        Sivari Haavistolla puntti tutisee kun alkaa paukkua.


      • Anonyymi

        Pekka lentelee pitkin maailmaa haaliessaan jauhoSannan käskystä uusia kunniakansalaisia Suomeen ryöstelemään ja makailemaan!

        Kyllä EU-herrat aina nauravat huippukokouksissa, kun kuulevat kieli- ja laskutaidottoman Suomen pääministerin Sannan osallistuvan kokoukseen. Taas on miljardeja Suomen rahoja kaikille jaossa!


    • Anonyymi

      Suomessa on sato jos ei jopa tuhansia 20-40 v kaksoiskansalaisuuden omaavia venäläisiä, jotka ovat venäjän armeijan käyneitä ja reservissä. Mitä näille tehdään, kun ne saavat Putinin lähettämän värväyskutsun? Miten suvakit valvovat, ettivät astu palvelukseen hiljaisuudessa ja ala toimimaan Suomesta käsin sabotoiden Ukrainaa?

    • Anonyymi

      Ei me ehditä nyt viisumeja kieltään, kun ulkoministeri on Japanissa ja muutenkin se on niin vaikeaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä

      Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi
      Maailman menoa
      56
      10023
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      12
      6765
    3. Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro

      Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j
      Maailman menoa
      73
      6075
    4. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      50
      5973
    5. Oikeistohallitusten aikaan saannokset.

      Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja
      Maailman menoa
      46
      4130
    6. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      269
      3153
    7. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      37
      2820
    8. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      44
      2388
    9. Mikä asia on jäänyt kaivatustasi parhaiten

      mieleesi? 💬😀🙋🏼‍♂️😱
      Ikävä
      61
      1477
    10. Suomussalmen baarit

      Mikä homma on Suomussalmen baareissa? Niin jumalattoman vittumainen portsari oli eräässä nimeltä mainitsemattomassa paik
      Suomussalmi
      22
      1304
    Aihe