Ikkunoiden särkeminen

Anonyymi-ap

Taas on säretty ikkunoita mutta olis hyvä jos voisi särkeä lisää ikkunoita täällä on hyvä särkeä ikkunoita kun polyysi ei välitä vaikka olisi satakin ikkunaa särkenyt ja huippusärkijä voi särkeä satakin tuntia ikkunoita.

8

220

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sata tuntija ikkunoejen särkemistä, sehän tekköö tuhansija ikkunoeta. Liekö niuvassakkaa niin paljo ikkunoeta.

    • Anonyymi

      Oeskohan pitännäkkii rakkarien särkee enempi ikkunoeta, nii ee oes ikkunatehas männy konkurssiin!

    • Anonyymi

      On sekin kyllä väärin kun rakentaminen kestää kauan, mutta särettyä ne saa hetkessä, riehuu vaan apinan raivolla lekan kanssa hetken aikaa niin jo on kaikki paskana.
      Kaiken kunnossa ja siistinä pysyminenkin vaatii vaivaa, mutta heti ovat menossa hunningolle ja paskaksi jos vähänkään aikaa jäävät ylläpitämättä.
      Taitaa kaikki siivoaminen ja korjaaminen olla vain epätoivoista pyristelyä paskaa vastaan, paska voittaa ennenpitkää kuitenkin, kaikki on aina menossa ihan väkisin paskaksi eikä paremmaksi. On se perkele kummallista!

      • Anonyymi

        Tämä perustuu entropialakiin. Epäjärjestys pyrkii aina maailmankaikkeudessa kasvamaan. Lopulta seuraa lämpökuolema.


    • Anonyymi

      Sutanan sutana kun laittavat panzaarlasija nykyään joutuu käyttää rautaputteri golfmailaa paskax mätkimisessä niin että hikikin meinoo tulla.
      t:ala-niuvan ammattivantaali

      • Anonyymi

        Semmoista kuin "panssarilasi" ei oikeasti ole olemassa. Laminoitu tai karkaistu lasikin särkyy helposti. Muovit kuten polykarbonaatti kyllä kestää mätkimistä mutta ovat kalliita ja nekin hakatessa naarmuuntuvat piloille. Luodinkestävä lasi on yleensä monikerroslaminoitua joka sekin menee vaihtokuntoon vaikka luoti ei läpi menekkään siitä.


    • Anonyymi

      On taas Niuvanniemen asukkailta keskustelu lähtenyt lapasesta.

      • Anonyymi

        Tervetuloa mukaan. Oletko suljetulla?


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      139
      2773
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      270
      2388
    3. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      26
      1446
    4. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      116
      1124
    5. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      99
      1089
    6. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1033
    7. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      13
      982
    8. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

      Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
      Lieksa
      57
      871
    9. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      62
      844
    10. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      283
      830
    Aihe