Ikkunoiden särkeminen

Anonyymi-ap

Taas on säretty ikkunoita mutta olis hyvä jos voisi särkeä lisää ikkunoita täällä on hyvä särkeä ikkunoita kun polyysi ei välitä vaikka olisi satakin ikkunaa särkenyt ja huippusärkijä voi särkeä satakin tuntia ikkunoita.

8

214

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sata tuntija ikkunoejen särkemistä, sehän tekköö tuhansija ikkunoeta. Liekö niuvassakkaa niin paljo ikkunoeta.

    • Anonyymi

      Oeskohan pitännäkkii rakkarien särkee enempi ikkunoeta, nii ee oes ikkunatehas männy konkurssiin!

    • Anonyymi

      On sekin kyllä väärin kun rakentaminen kestää kauan, mutta särettyä ne saa hetkessä, riehuu vaan apinan raivolla lekan kanssa hetken aikaa niin jo on kaikki paskana.
      Kaiken kunnossa ja siistinä pysyminenkin vaatii vaivaa, mutta heti ovat menossa hunningolle ja paskaksi jos vähänkään aikaa jäävät ylläpitämättä.
      Taitaa kaikki siivoaminen ja korjaaminen olla vain epätoivoista pyristelyä paskaa vastaan, paska voittaa ennenpitkää kuitenkin, kaikki on aina menossa ihan väkisin paskaksi eikä paremmaksi. On se perkele kummallista!

      • Anonyymi

        Tämä perustuu entropialakiin. Epäjärjestys pyrkii aina maailmankaikkeudessa kasvamaan. Lopulta seuraa lämpökuolema.


    • Anonyymi

      Sutanan sutana kun laittavat panzaarlasija nykyään joutuu käyttää rautaputteri golfmailaa paskax mätkimisessä niin että hikikin meinoo tulla.
      t:ala-niuvan ammattivantaali

      • Anonyymi

        Semmoista kuin "panssarilasi" ei oikeasti ole olemassa. Laminoitu tai karkaistu lasikin särkyy helposti. Muovit kuten polykarbonaatti kyllä kestää mätkimistä mutta ovat kalliita ja nekin hakatessa naarmuuntuvat piloille. Luodinkestävä lasi on yleensä monikerroslaminoitua joka sekin menee vaihtokuntoon vaikka luoti ei läpi menekkään siitä.


    • Anonyymi

      On taas Niuvanniemen asukkailta keskustelu lähtenyt lapasesta.

      • Anonyymi

        Tervetuloa mukaan. Oletko suljetulla?


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      115
      3107
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      97
      2503
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      53
      2358
    4. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      87
      2289
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      7
      1996
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      21
      1561
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      83
      1307
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1300
    9. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1117
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      119
      1084
    Aihe