Siis aika törkeä hinta jostain tietokone ohjelmasta, kun järkevät yritykset olisivat sen tehneet halvemmalla ja toimivaksi. Näin puhuin yhden it insinöörin kanssa, joka teki aikoinaan myös keksinnön, mutta ei halua nimeään julkisuuteen. Apotti järjestelmä on törkeän kallis, ja vie meiltä muilta yhteiskunnan rahaa tähän yhteen yritykseen. Jos ei vain toimi, niin ei toimi. Ja törkeää pyytää rahaa, kun apotti ei edes toimi. Nyt pitää huomata, että järjestelmän tekijät eivät osaa asiaansa. ja ihan tumpeloita ja rahan ahnetta porukkaa. Tämä raha tulee käyttää yhteiskunnan hyväksi, ei yhdelle yritykselle, joka ei osaa asiaansa.
Apotti järjestelmän tekijät tulee haastaa oikeuteen.
2
212
Vastaukset
- Anonyymi
Meidän yksikössä Apotti toimii ihan hyvin.
- Anonyymi
" järjestelmän tekijät eivät osaa asiaansa "
Kyllä järjestelmän amerikkalaiset tekijät ja sen tänne istuttaneet osasivat asiansa: terveydenhuoltojärjestelmän muuttamisen kapitalistiseksi. Siinä TH:n päätehtävä on rahan kierrätys sekä myyjien ja omistajien rikastuttaminen. Sitä Apotti tukee mainiosti.
Valitsijamiehistöstä tietenkin on puuttunut laajempi kybervaikuttamisen tunnistustaito, kun kapitalistit työnsivät Troijan Apotti-hevosensa suoraan hyvinvointi-Suomen ytimeen.
L'hitulevaisuudessa onkin odotettaviasa vuolasta itkua eduskunnan eturivistä oikealta, että Suomen on siirryttävä terveydenhuollon vakuutuspohjaiseen laskutusjärjestelmään, kun siihen on valmis nippelitietojärjestelmäkin hankittu. Ja sehän toimii: Kun vaippa- tai katguttilasku tulee saldon kohdalle, potilas siirtyy pyörätulssa itsehoitoon eli sairaalan ulko-oven kautta hankeen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2795266- 604872
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii963784- 522790
- 222327
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua471898- 1191819
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘991556- 711115
PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1531104