Apotti järjestelmän tekijät tulee haastaa oikeuteen.

Anonyymi-ap

Siis aika törkeä hinta jostain tietokone ohjelmasta, kun järkevät yritykset olisivat sen tehneet halvemmalla ja toimivaksi. Näin puhuin yhden it insinöörin kanssa, joka teki aikoinaan myös keksinnön, mutta ei halua nimeään julkisuuteen. Apotti järjestelmä on törkeän kallis, ja vie meiltä muilta yhteiskunnan rahaa tähän yhteen yritykseen. Jos ei vain toimi, niin ei toimi. Ja törkeää pyytää rahaa, kun apotti ei edes toimi. Nyt pitää huomata, että järjestelmän tekijät eivät osaa asiaansa. ja ihan tumpeloita ja rahan ahnetta porukkaa. Tämä raha tulee käyttää yhteiskunnan hyväksi, ei yhdelle yritykselle, joka ei osaa asiaansa.

2

212

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Meidän yksikössä Apotti toimii ihan hyvin.

    • Anonyymi

      " järjestelmän tekijät eivät osaa asiaansa "

      Kyllä järjestelmän amerikkalaiset tekijät ja sen tänne istuttaneet osasivat asiansa: terveydenhuoltojärjestelmän muuttamisen kapitalistiseksi. Siinä TH:n päätehtävä on rahan kierrätys sekä myyjien ja omistajien rikastuttaminen. Sitä Apotti tukee mainiosti.

      Valitsijamiehistöstä tietenkin on puuttunut laajempi kybervaikuttamisen tunnistustaito, kun kapitalistit työnsivät Troijan Apotti-hevosensa suoraan hyvinvointi-Suomen ytimeen.

      L'hitulevaisuudessa onkin odotettaviasa vuolasta itkua eduskunnan eturivistä oikealta, että Suomen on siirryttävä terveydenhuollon vakuutuspohjaiseen laskutusjärjestelmään, kun siihen on valmis nippelitietojärjestelmäkin hankittu. Ja sehän toimii: Kun vaippa- tai katguttilasku tulee saldon kohdalle, potilas siirtyy pyörätulssa itsehoitoon eli sairaalan ulko-oven kautta hankeen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      279
      5266
    2. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      60
      4872
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      96
      3784
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      52
      2790
    5. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      22
      2327
    6. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      47
      1898
    7. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      119
      1819
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      99
      1556
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      71
      1115
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      153
      1104
    Aihe