Siis aika törkeä hinta jostain tietokone ohjelmasta, kun järkevät yritykset olisivat sen tehneet halvemmalla ja toimivaksi. Näin puhuin yhden it insinöörin kanssa, joka teki aikoinaan myös keksinnön, mutta ei halua nimeään julkisuuteen. Apotti järjestelmä on törkeän kallis, ja vie meiltä muilta yhteiskunnan rahaa tähän yhteen yritykseen. Jos ei vain toimi, niin ei toimi. Ja törkeää pyytää rahaa, kun apotti ei edes toimi. Nyt pitää huomata, että järjestelmän tekijät eivät osaa asiaansa. ja ihan tumpeloita ja rahan ahnetta porukkaa. Tämä raha tulee käyttää yhteiskunnan hyväksi, ei yhdelle yritykselle, joka ei osaa asiaansa.
Apotti järjestelmän tekijät tulee haastaa oikeuteen.
2
193
Vastaukset
- Anonyymi
Meidän yksikössä Apotti toimii ihan hyvin.
- Anonyymi
" järjestelmän tekijät eivät osaa asiaansa "
Kyllä järjestelmän amerikkalaiset tekijät ja sen tänne istuttaneet osasivat asiansa: terveydenhuoltojärjestelmän muuttamisen kapitalistiseksi. Siinä TH:n päätehtävä on rahan kierrätys sekä myyjien ja omistajien rikastuttaminen. Sitä Apotti tukee mainiosti.
Valitsijamiehistöstä tietenkin on puuttunut laajempi kybervaikuttamisen tunnistustaito, kun kapitalistit työnsivät Troijan Apotti-hevosensa suoraan hyvinvointi-Suomen ytimeen.
L'hitulevaisuudessa onkin odotettaviasa vuolasta itkua eduskunnan eturivistä oikealta, että Suomen on siirryttävä terveydenhuollon vakuutuspohjaiseen laskutusjärjestelmään, kun siihen on valmis nippelitietojärjestelmäkin hankittu. Ja sehän toimii: Kun vaippa- tai katguttilasku tulee saldon kohdalle, potilas siirtyy pyörätulssa itsehoitoon eli sairaalan ulko-oven kautta hankeen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1502029
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3241230Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.831048- 35908
- 107898
- 53844
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31839Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta21775Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos58739Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?44711