Miksei Marin ole tiedottamassa Uniperin tai Fortumin tilanteesta ja tappioista? Mutta

Anonyymi-ap

jos kyseessä on rahanjaosta, niin hän on ensimmäisenä pönöttämässä tv-ruudussa parhaaseen lähetysaikaan.

12

389

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Paras kun pysyykin poissa. Ei sitä tapittajaa jaksa kuunnella.

      • Anonyymi

        tässä on monee otteeseen nähty tuo ämmän naamaa, että kyllä sen tunnistaa


      • Anonyymi

        on kaikkien aikojen tyhmin ja huonoin ministeri joka on saanut suomen talouden kurjaan tilaan


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        on kaikkien aikojen tyhmin ja huonoin ministeri joka on saanut suomen talouden kurjaan tilaan

        Suomen historiassa ennen näkemätön hölmöilijä, rahan arvoa ja velkakuorman merkitystä ymmärtämätön, politiikan harjoittelijatason narsistisesti käyttäytyvä vessansiivooja.


    • Anonyymi

      Siitä huolmatta, että o nähty. Kyllä noin merkittävä asia kuin Suomen historian suurin menetys sitten sotakorvausten luulisi koskettavan myös pääministeriä. Siitä tiedotatminen on päämisterin velvollisuus. Marin vaan juoksekepulaisten tapaan perunamonttuuun kriisin ja epämiellyttävien asioiden ilmetessä. Marin jätti yksin myös Kiurun heti alkuposeerauksen jälkeen. Siitäkään asiasta hänellä ei ole mitään sanomista vaikka 100 vanhusta viikossa kuolee koronaan. Feikki eukko, ei voi muuta sanoa. Vastuun kiertää, linssin eteen tyrkää itsensä heti, jos asia on itselle edullista..

    • Anonyymi

      Ns. valtionyhtiöiden kohdalla usein poliittisesti valittu johto tietää veronmaksajien kantavan riskit ja ettei vastuuta ole niiden realisoitumisesta. Suomen taloushistorian suurimmat katastrofit Fortum ja Soneran umts- seikkailu ovat tästä kuvaavia esimerkkejä. Fortum- katastrofin siemenet kylvettiin siinä vaiheessa kun sähköverkot myytiin poliittisen johtomme siunauksella keinottelijoille. Fortum- katastrofia suomalaiset veronmaksajat ovat maksaneet siitä lähtien sähkön siirtohinnoissa ja se on myös suomalaisten veronmaksajien tulevaisuus.
      Sanna Marin ja hallituksensa ei tienkään ota mitään vastuuta tekemisistään ja tekemättä jätrtämisistään. Syyllisia ovat edeltäjät ja oma velvoite neuvotteluvaihessa Saksan kanssa tuli Marinin mielestä nerokkaasti hoidettua ryyppyreissulla tekstiviestillä.
      Fortumin ja Soneran kohdalla tapahtuneen kaltainen holtittomuus kuuluu keskeisenä maamme poliitikoille kaikkialla, missä veronmaksajien rahoja jaetaan, eikä vastuuta ole mistään. Vekselivetoinen pikavippitaloudenpito on Marinin, Saarikon, Ohisalon, Anderssonin, Henrikssonin ym. mukaan vastuullista, vaikka maata ollaan täyttä vauhtia viemässä konkurssiin. "So what" ajattelevat rouvat . Kansa on tyhmää ja ääniä tulee jakamalla rahaa kannattajakunnalle kaksin käsin. Ketä kiinnostaa se, että kulutusjuhlan laskun maksavat lapsemme ja lapsenlapsemme.

      • Anonyymi

        Hallitus riehuu kuin siat pellossa.


    • Anonyymi

      Marin ei ole koskaan siellä missä vastuista puhutaan!!
      Pelkkä kansikuva ja biletyshenkilö, ei tehtäviensä tasolla!

    • Anonyymi

      qrwe

    • Anonyymi

      Bile-Sanna Marin pakenee vastuuta.

    • Anonyymi

      Ai Marinin pitäisi olla selittämässä?

      Miten Sipilä? Eikö Fortumin johdolla ole mitään sanomista asiaan?

      Tässä Sipilän näkemys Uniperista
      IS 21.9.2022
      "Uniper-kaupan aikana pääministerinä toiminut Juha Sipilä: ”Kritiikki on nyt jälkiviisautta” "
      https://www.is.fi/politiikka/art-2000009085767.html

      • Anonyymi

        Uniper homma lähti siitä, että Kataisen myytyä sähköverkot, piti raha sijoittaa jonnekin.

        Pitäisikö Kataisen ja Stubin selitelmä sähköverkkomyyntejä?

        Mitä Orpo on nyt myymässä? Valmistellaanko huolella?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      21
      5404
    2. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      50
      1421
    3. Grilli lopettaa?

      Pitääkö huhu paikkaansa että grilli lopettaa lähiaikoina?
      Suomussalmi
      11
      837
    4. Olet nuorempi nainen aivan ihana

      Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
      Ikävä
      47
      809
    5. Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?

      Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️
      Ikävä
      58
      798
    6. Mitä teet nainen

      Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,
      Ikävä
      52
      787
    7. Pitääkö luovuttaa?

      Sano nyt edes jotain 👾
      Ikävä
      46
      782
    8. Mitä vastaisit

      Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
      Ikävä
      49
      776
    9. Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa

      Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      765
    10. Onko oikein? Kaikki naiset "jäivät rannalle" Maajussille morsian -pääsarjasta - He ovat mukana!

      JES, Maajussille morsian starttaa ja tiedossa on tuttuun tyyliin kaksi eri ohjelmaa: Maajussille morsian ja Maajussille
      Maajussille morsian
      8
      754
    Aihe