Veikkaus on vienyt yli 250 000 euroa Taavetin velkarahoja. Ei paljon naurata, Vetti toteaa lasittuneen katseensa harhaillessa tuulen mukana tippuvien ruskanlehtien mukana.
Taavetti aikoo nostaa oikeustoimenpiteet huijarifirma-Veikkauksen toimien vuoksi. Vetiltä ei tällaisia summia varasteta.
Taavetti aikoo nostaa oikeustoimenpiteet huijarifirma-Veikkauksen toimien vuoksi. Vetiltä ei tällaisia summia varasteta.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Taavetin kannattaa liittyä jauhojengiin niin voi pössytellä maailman murheet pois mielestä kuleksimasta. Eihän se hävitty raha ole kuin menetettyä hyvinvointia.
Pelatkaa muutkin koko omaisuutenne ja muuttakaa lopuksi sillan alle miettimään tekosianne.
Taavetti on viety tänään mustalla helikopterilla kyydissään tupakkimies ja pari muuta yrmynaamaa. Kopterin päämäärä on hämärän peitossa, mutta operaatiota kuvaillaan salaiseksi. Taavetti viedään mitä ilmeisimmin Pentagoniin tai Area51:lle koehenkilöksi.
Tältä reissulta Vetti ei tule palaamaan entiseen elämäänsä vaan luultavimmin hän jää Pentagonin holveihin ja tulee palvelemaan salaisen - peliriippuvuuksia tutkivan tutkintajaoston pysyvänä koehenkilönä.
Taavetin urapolku pohjanmaalaisen R-kioskin keltavalkoisten pitkävetokuponkien omistautuneesta täyttäjästä Pentagonin koehenkilöksi hakee vertaistaan.
Ei veikkaus ole niitä vienyt. Taavetin oma tyhmyyttä kun on mennyt pelaamaan noin isoilla rahoilla.
Höpsistä, älkäähän nyt levitelkö valeuutisia! Vetin rahat ovat tallella, koska hän on nostanut kaikki voittonsa seteleinä, jotka hän on sullonut tyhjiin kurkkupurkkeihin ja haudannut metsään. Vain Vetti tietää tarkat paikat, missä rahakätköt ovat. Vetti oli kaukaa viisas, kun ei pistänyt rahoja tilille, vaan sijoitti käteiseen, koska Venäjän kohtapuoliin aloittaman kyber-hyökkäyksen jälkeen kaikki pankkitilit nollautuvat. Sen jälkeen voi ostaa vain käteisellä, joten Vetin kaltaiset miehet nousevat suureen arvoon.