Täytyy sanoa, että vasemmistoliitto on niin pihalla kuin puolue voi olla. Ensinnäkin salaillaan, että minkä sanktion hallitusta vastaan äänestäminen toi? Miksi avoimessa yhteiskunnassa on syytä sellaisesta salailla, jollei Saramon johdolla suorastaan kannusteta kampittamaan hallitusta nurin. Sitten ollaan olevinaan nöyrää ja kuitenkin ei edes uskalleta olla rehellisiä kansaa kohtaan ja kertoa miten puolue hoitaa asiat.
Toinen mistä vasemmistoliiton pihalla olosta kertoo on aiemman kansanedustajan kommentti, ettei velkoja tarvi maksaa takaisin. Mutta nyt jo nähdään, että korkomenot tulevat olemaan hurjat ja se vie paljon pois kansan palveluista.
Kolmas selkeä asia vasemmistoliiton pihalla olosta on, että puolue ei kykene tekemään Suomen kansan edun mukaista politiikkaa koko hallituksen voimalla vaan ministerit vetää kotiinpäin, jotta oma kannatus nousisi. Vaan kun ei nouse, jos ei olla rehellisiä, avoimia ja ajeta ensisijaisesti Suomen ja suomalaisten etua!
Vasemmistoliitosta tullut aisuripuolue, voi tätä valheiden määrää mitä yrittävät syöttää
Anonyymi-ap
2
82
Vastaukset
- Anonyymi
Ja mitä tekemistä tällä on Suomen Keskustan palstalla?
- Anonyymi
Persupölhöt ovat paenneet tälle palstalle, kun omalla palstallaan heitä viedään kuin kuoriämpäriä. Persuille kun persupolitiikka on tabu. Ihan kuin soittokuntaupseerin sekä saunamajurin palstaspämmäyksissä ei olisi jo tarpeeksi tämän palstan paskomiseksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841729Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2721605Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2901389Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1701309- 57915
- 48891
- 66884
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em66873Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40861Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48838