Jotenkin ei voi kun puistella päätään kun joku, suojelee hirviä susilta. Tämä sama henkilö voi olla seuraavaksi hirvikolarissa.
Susi ei tapa yhtään, mutta hirvikolareissa menehtyy jatkuvasti ihmisiä.
On täysin sattumanvaraista kenelle voi sattua niin. Hämmästyn kun joku ei solmi langanpäätä toiseen. On epätodennäköisempää saada suden purema kuin joutua hirvikolariin. On ihmisille edullisempaa, että hirviä syödään. Ei tämä tarkoita, että hirvi olisi huono eläin, mutta ihan järjellä ajatellen.
Hirvikolareissa kuolee ja vammautuu paljon
Anonyymi-ap
1
93
Vastaukset
- Anonyymi
Sudet syövät hirviä, joten ihmishenkiä säästyy näin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 796095
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2895420Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii984111- 522880
- 262722
- 1192060
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua472020Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘991747- 721291
PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1591141