Tarttee rahaa lainaa

Tietääkö kukaan mitään sivustoa mistä voi saada lainattua rahaa? Tartis 2500 tiistaihin mennessä laskun maksamiseen mutta tili tulee vasta kuun lopussa.
En nirsoile yhtään, mikä vain kelpaa. Voin myös ottaa henkilökohtaista lainaa henkilöiltä jos joku uskaltaa luottaa taas

7

266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se laskuhan on lainaa, käytä sitä. Siihen tulee viivästyskorko ja muistutusmaksu, niin halvalla et saa lainaa mistään

    • Anonyymi

      "Voin myös ottaa henkilökohtaista lainaa henkilöiltä jos joku uskaltaa luottaa taas"

      Tämäkin on ihan hyvä ajatus. Ilmeisesti tiedät jo lainaamaan halukkaan henkilönkin, koska et ole ilmoittanut mitään yhteystietoja.

    • Anonyymi

      "Tartis 2500 tiistaihin mennessä laskun maksamiseen mutta tili tulee vasta kuun lopussa. "

      Muutaman päivän viivästys laskunmaksussa ei merkitse mitään, ellei nyt sitten ole kyse huumevelasta.

      Velkoja saa lähettää sinulle ensimmäisen maksullisen muistutuksen aikaisintaan 14 päivän kuluttua eräpäivästä.

      2500 euron velka kasvaa viivästyslorkoa kolmessa päivässä vain 1,44 euroa.

    • Anonyymi

      Olisit mennyt pomon puheille pyytänyt palkka ennakkoa.Mikä esti? Onpa sinulla isot tulot jos velan maksu 2500 e.Ja pystyt sen maksaa loppukuun tilistä.Kanataa tilaa aika Velka Neuvojalle aika. Jotta opit halitsemaan rahan käytön kuin saat neuvonta apua ilmaisiksi taloutesi laiton ok..Kunnilla ja kaupungilla todella on ilmaiset velka neuvojat.Miksi hersit näinkin myöhään velka asia ja rahatomuutesi? Kävikö niin pelastit totoa netissä ja hävisit? Tarvitset lisää pelirahaa?

    • Anonyymi

      Mikähän lasku yksittäisesti on 2500€ vai onko niitä isompikin nippu?

      Korosta! Nykyään melkein kaikki isot firmat pistää viivästyskoron juoksemaan seuraavasta päivästä kun lasku on erääntynyt! Esim. vakuutusmaksussa viivästymisellä on merkitys jos joku korvausasia napsahtaa päälle ja jos on luottokortti, niin ne on tärkeitä.

      Mutta onko ihmiset kuulleet sellaisesta kuin talouden suunnittelusta. Ei kellekkään 2500€ lasku yllätyksenä tule. Jos on joku asia joka kustantaa 2500€, niin siitä on luovuttava. Tuo määrä vaikuttaa 25 tilatun teslan tai hornetin 10min yksityisen lentotunnin hinnalta.

      Meillä kaikilla on isoja tarpeita ja unelmia joista aika usein on luovuttava. Jos 2500€ lasku on mennyt luottokortilla läpi niin sen maksaa ottaja. Jos joku sortuu yönyli lainaan, niin se on hänen häpeä että menettää rahansa!

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ainakin https://www.helppolaina.fi palvelusta löytyy hyviä vaihtoehtoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      67
      1232
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      901
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      335
      685
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      661
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      638
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      636
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      101
      625
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      592
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      574
    Aihe