Suomen sokea hallitus mahdollistaa VENÄJÄN ELITISTI miehet karkuun maahamme, mahdollistaa heidän karkumatkan, mutta sehän en epäreilua VENÄJÄÄN SOTAAN KÄSKYTETTYJÄ kohtaan -hallitus ei naäe asioita ja pääsätää tänne venäläisiä rikkaita pakenemaan -taustoista huolimatta,tämä maamme on menossa kohti turvattomuutta ja lujaa,tänne tunkee sakkia luvatta,oppositipa jaa ORKP SUU AUKI!
Venäjän eliitti miehet pakoon Suomeen,entä muut?
Anonyymi-ap
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ärsyttää jun megia pitää rikkaita karkureita sankareina ja joka päivä kertoo heidän hurjasta pakomatkastaan kohti Suomea-taustoista tutkimatta he vaan tunkee ja kutsuu koko sukunsa siivellä maahamme,miksi sallitte?
Pelko pois. Kohta Putinin mahtava armeija tulee pelastamaan onnettomat, sorretut ja aivopestyt Venäjän pojat pois lännen hapatuksesta, taistelemaan oikean aatteen puolesta.
Onko Putinilla sitten kaksi armeijaa?
Toista käytetään Ukrainassa ja toinen on mahtava.
Olisi ollut fiksumpaa käyttää vain sitä mahtavaa armeijaa. Nyt venäläisiä kuolee ihan turhaan Ukrainassa.
Se toinen mahtava armeija on nämä Kremlin ammattivalehtelijat Medvedev, Lierov, Paskov, Saharouva ym. jotka koko ajan toitottavat Polonium Putlerin olevan hieno ja viisas 🐵.
Montako nuija on tullut jäädäkseen miljoonien kansasta??
Matuja hyysäävät suvakit poistuu Venäjältä.
IDÄSTÄ TULEE JA AINA tullut kaikki paha.