Jos ei Zelenskyn Piirakka sotaryhmä, niin sitten Wagner tulee kysymään värväämistä.
Suomalaiset vangit olisivat lähtemässä rintamaalle kanssa
4
246
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kukaan lihapojen äärestä lähde itseään tappamaan. Mafiapomo sai 55 vuotiaana sirpaleen päähänsä ja tuotiin sinkkiarkussa kotiin. Vangit on niin tyhmiä, että lähtevät Ukrainaan tappelemaan, jos sai vapauden. Vangit heitetään etulinjaa, jotta heistä päästäisiin eroon. Tykinruokaa !
- Anonyymi
Justiinsa luin hesarista, että vankeja käytetään maaleina.
Vangit laitetaan etulinjaan ja kun Ukrainan tykistö huomaa heidät ja alkaa keskityksen, niin Venäjän joukot näkee tykkiasemat ja tuhoo ne.
Valitettavasti vankisotilaat kuolee, mutta riittäähän niitä Venäjällä, kun rangaistukset on kovia jo pelkästä varkaudesta vuosia istumassa, kumpi parempi vaihtoehto istua 20 vuotta tai kunniallisesti kuolla ja saada armahdus.
- Anonyymi
Homohuoriksi päätyisivät ainaski nuaret vangkipojjaat...
- Anonyymi
Kun Putin hyökkää, vangkit ovat vangkilassa tykinruakaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042066Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998