Verottaja iskee kryptoihin

Anonyymi-ap

"PIRKANMAAN käräjäoikeus tuomitsi paikallisen miehen tiistaina kuuden kuukauden ehdolliseen vankeuteen törkeästä veropetoksesta. IS:n näkemän päätöksen mukaan syynä olivat kryptovaluutasta saadut voitot, joita mies ei ilmoittanut verotuksessa."

Nyt tutisee Onecoin - hörhöjen puntti, verottaja iskee nyt voimalla kryptovaluutoilla tienanneisiin veroja vältteleviin lurjuksiin.

Eikun..... väärä hälytys, pelko pois! Kävikin ilmi, että Onecoin ei ollut kryptovaluutta lainkaan, joten eihän siitä voi mitään verotettavaa tuloakaan siinä tapauksessa syntyä.

8

158

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      kyllä verottaja tietää mitä pankkitileillä tapahtuu.

    • Anonyymi

      Rikollisesta rahasta ei tarvitse maksaa veroa.

      Kyllä kävi koiranhammas ja maahhotajalla tuuri.

      Rahat saa pitää.

      • Anonyymi

        Niin, joskus seuraukset tavoittavat vasta pidemmän ajan kuluttua. Älkää kuvitelko, että verottaja "unohtaa" saatavansa. Ehei - ne haetaan vaikka poliisien ja koirien avulla, ja leivätön pöytä kutsuu...

        Muahahaaaaahahaaaa!
        Ei yhteiskunta toimi ilman verojen maksua - jopa typerimmän uuno-kolikko-pellen pitäisi se ymmärtää, mutta ei....


    • Anonyymi

      Tunkittajat vapisevat ,, palkkiot ovat verotettavaa tuloa ,,, ku,,,tetut uhrit,, polttakaa tunkittajat verottajalle

      • Anonyymi

        Ei kosketa köyhää -- kiitos Ruja


      • Anonyymi

        Oncoin-tunkittajissa on kaikenlaisia ihmisiä, esim. poliiseja ja entisiä poliiseja,ehkä suojelevat toisiaan ja pitävät turpansa kiinni ja odottelevat vain että pöly laskeutuu .


    • Anonyymi

      Onecoin - pellet tulee vielä maksamaan tuosta huijaksesta, tapasin eräällä ABC:llä muissa asioissa erään entisen tunkittajan, joka naureskeli ja rehenteli sillä, kuinka paljon veti liiveihin (kymmeniä tuhansia)
      Kyllä se hymy hyytyy vielä, kun asiat tulevat päivänvaloon.

      • Anonyymi

        Onpassive on paljon fiksumpi kusetus tunkittajalle, koska kaverille aiheutettu tappio mitataan korkeintaan satasissa ja saunan takaa ehkä selviää pulittamalla sataset ja pari vielä korkona päälle kun luvattua AUTOMAATTINEN TIENAAMINEN ei tullutkaan.

        Helmannit, miettikää tätä!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      139
      7687
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      28
      2952
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      333
      1863
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      271
      1514
    5. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      121
      1319
    6. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1179
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1082
    8. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      19
      986
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      21
      962
    10. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      82
      941
    Aihe