Journalismin taso Lauttakylä-lehdessä

aika alhainen. Säälistä on tullut tilattua, joku päätoimittajan ruokaresepti siinä päällimmäisenä ja lentopallo.
71233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Liikaa urheilu-uutisia, on hyvä että päätoimittaja vaihtuu ja saadaan lehteen uusi ilme.

Äänestä
  • Samaa mieltä! Alueviesti parempi uutisoimaan Huittistenkin asioista.
    Vaihtuuko tosiaan,olis ilouutinen!!!!

    1Äänestä

  • Onko tuo mailmalta raahattujen pallon lätkiminen urheilua??Mitään muuta ei lehdessä
    ole näkynyt,Alueviesti onneksi paremmin kirjoittelee Huittisista.

    Äänestä

  • Koska vaihtuu

    Äänestä

  • Mutta agitaattori arskan jää tiedotteet puuttuu.

    Äänestä

Mikä tää Pilkkumi lehti oli? Varmaan tosi kallis,mutta reseptit lähinnä gourmet ravintoloille sopivia!

Äänestä
  • Samaa mieltä! Toivottavasti nyt muuttuu ruoka- ja urheilulehdestä Huittisten uutislehdeksi!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

aika alhainen. Säälistä on tullut tilattua, joku päätoimittajan ruokaresepti siinä päällimmäisenä ja lentopallo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu