Taisi venäjä laittaa kaasuputkien huoltokatkojen yhteydessä robotit räjähteineen kaasuputkiin jotka sitten myöhemmin posahtivat ja rikkoivat kaasupuitket, haiskahtaa vähän siltä. Juttu haisee muultakin kuin kaasulta ja jäljet taitaa johtaa kremlin suuntaan, kun on ollut energian tiimoilta venäjältä melkoista uhittelua jo pidemmän aikaa.
Huoltokatkot
Anonyymi-ap
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Seuraavaksi posautetaan varmaan pakkasten tultua merenalus kaapeli, jolloin pimeys tulee ja laitteet pysähtyy ja lämpö loppuu paitsi. Putinilta.
Mahtaa olla kohtapuolin liipasimella myös merenalaiset tietoliikennekaapelit? Norjan rannikolla on havaittu aktiivista venäjän toimintaa kaapelien läheisyydessä ja samaten tunnistamattomia droneja öljynporauslauttojen luona? Kukapas siellä muukaan touhuaa kuin Putinin porukka. Samaa kaapelien urkkimista tapahtuu Suomen ja Ruotsinkin lähesisyydessä.
Paikalla nähty susihattuja core vaatteissa, jäljet johtaa Lieksaan!