Onko pakko kylälle tultaessa olla siisti?

Ulkonäköä tarkoitan. Ei jaksais enään välittää toisten mielipiteistä (oikeastaan jo vuosia ajatellut näin) mutta vaarana on jos ei huolehdi ulkonäöstään että luullaan minulla tai hänellä olevan asiat huonosti ja ruvetaan oleen huollissaan.Saattaa nämä huoli tyypit sitte ylireakoida ja ollaan kohta lataamossa tarkkailussa.
Hyrynsalmella on kourallinen ihmisiä ja ei ketään kiinnostavaa jonka takia viitsisi panostaa niin saako olla tästä lähtien hompsuinen ja jättää hampaatkin pesemättä kun menee asioimaan ihmisten ilmoille?
22971
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Pese hampaat kuitenkin säännöllisesti aamuin illoin jo ihan omaa terveyttäsi ajatellen.

Äänestä

Paras asiointiasu naisille on tiukat legginsit ja napapaita. Päähän sopii hyvin miesten lippis ja jalkaan crocks-kopiot. Jos vielä kamelinvarvas pullottaa jalkovälistä, aina parempi.
Menevä mies pukeutuu JahtiJakt gamopukuun, jonka housunkauluksesta urakkavako vilahtaa ainaa kyykistellessä. Päähän mersulippis ja jalkaan Nokian huopavuorikumisaappaat niin johan on aistikas asukokonaisuus koossa.

Äänestä
  • Komppaan edellistä, ajaton asumalli miehelle on tumma puku ,lippalakki ja tennarit.

    Äänestä

  • Toi legginsit hyvä ja vielä siihen tunika niin tyylikkyys vain paranee.
    Mutta hampaat kannattaa pestä ja hoitaa muutenkin sillä siinä on kysymyksessä oma terveys.

    Äänestä

Mukavinta on olla ilman vaatteita

Äänestä
  • Sitä ei ehkä sallita kylillä liikkuessa. Keisarin uudet vaatteet kyllä olisi halvin vaihtoehto ja helppohoitosin asu.

    Äänestä

Tule sellaisena kuin olet täällä on asu vapaa, mutta pakollinen.

Äänestä

Vessapaperia roikkumaan vyötäröltä tai lahkeesta

Äänestä
  • Voitko hieman avata kirjoituksesi sisältöä? Ei ymmärrä kryptaasi.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Voitko hieman avata kirjoituksesi sisältöä? Ei ymmärrä kryptaasi.

    Mulla on krypta aina vasemmassa lahkeessa.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Mulla on krypta aina vasemmassa lahkeessa.

    Mun krypta on aina napaa kohti.

    Äänestä

Jos ei ole kakki housussa tai oksennusta rinnuksilla, niin voi jokainen tulla ihan omana itsenään👍

Äänestä
  • No, mutta vahinko ei tuu kello kaulassa. Saako tulla kylälle jos käyttää vaippoja? Melkosta syrjintää jos ei katota ihmiseksi sairaita ja iäkkäitä.

    Äänestä

Vanha sanontahan on että rumat ne vaatteilla koreilee ja se on usein totta.

Äänestä
  • Sanonta on siltä ajalta kun ei ollut olemassakaan muodikkaita kauniita vaatteita.

    Äänestä

Semmoinenkin sanonta on että kauneus on katsojan silmässä.

Äänestä
  • Täällä kaikki kierosilmäsiä räänsyöjiä, niillä ei oo silmissä muuta kuin keskikaljan punotus.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Täällä kaikki kierosilmäsiä räänsyöjiä, niillä ei oo silmissä muuta kuin keskikaljan punotus.

    Sinäkin siis olet🤣

    Äänestä

Ne nuo farmarit sotkee kaupat ku lehmänpaska vaatteissa lontostavat kaupoissa.

Äänestä
  • Siitä pitäisi kyllä olla huollissaan.

    Äänestä

Kyllä farmarit vaihtavat kamppeet kun maalikylille lähetään.

Äänestä

Kyllähän sääkerismiehillä on kylälle tullessa kunnon kurttuvarsi saappaa ja pussihousut jalassa takkipuku tietysti ja sen alla kurrauspusero lippalakki peässä ja vaikka rusettihi kaulassa ei olis noitumista sitten vaan paksu pörssi lakkariin niin johan pistää älälle katteellisia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ulkonäköä tarkoitan. Ei jaksais enään välittää toisten mielipiteistä (oikeastaan jo vuosia ajatellut näin) mutta vaarana on jos ei huolehdi ulkonäöstään että luullaan minulla tai hänellä olevan asiat huonosti ja ruvetaan oleen huollissaan.Saattaa nämä huoli tyypit sitte ylireakoida ja ollaan kohta lataamossa tarkkailussa.
Hyrynsalmella on kourallinen ihmisiä ja ei ketään kiinnostavaa jonka takia viitsisi panostaa niin saako olla tästä lähtien hompsuinen ja jättää hampaatkin pesemättä kun menee asioimaan ihmisten ilmoille?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu