Kepu 8,6% nyt

1362
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ja Varsinaissuomessa kun on eniten maanviljelijöitä!

Äänestä
  • Maanviljelijöittenkin taju pelaa jo kun näkevät, että tulevaisuudessa ei ole enää samoja rahamääriä jakoon. Viisasta sakkia.

    Äänestä

  • Ei Varsinais-Suomen viljelijät kepua äänestä, kokoomus on heidän puolueensa.

    Äänestä

Vasemmistoliittokin on Kepuja reippaasti isompi!

Äänestä
  • Vavisuttava uutinen on, että kommarit ovat kepulaisia suurempi puolueryhmä. Tosin Vasemmistoliitto ei ole vuosien varrella juurikaan kasvanut ja se on hyvä asia. Toistaalta Keskustapuolue on enemmän kuin puolittanut kannatuksensa ja on myös hyvä asia.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Vavisuttava uutinen on, että kommarit ovat kepulaisia suurempi puolueryhmä. Tosin Vasemmistoliitto ei ole vuosien varrella juurikaan kasvanut ja se on hyvä asia. Toistaalta Keskustapuolue on enemmän kuin puolittanut kannatuksensa ja on myös hyvä asia.

    Ei mitenkään vavisuttavaa Varsinais-Suomessa. Vasemmistoliitto oli siellä kepua kannatetumpi jo viime eduskuntavaaleissa.

    Äänestä

Luja on luottamus kykyihin ..

Keskustalla kova tavoite: pääkaupunkiseudun isoin puolue 2031
Keskustan varapuheenjohtaja Riikka Pakarinen: ”Askel askeleelta”.

– Onhan se kova tavoite, mutta tiedostamme, että jos siihen ei päästä, niin silloin myös koko puolueen tulevaisuus näyttää heikolta, koska joka tapauksessa suurten kaupunkien ja pääkaupunkiseudun painoarvo kasvaa koko ajan.

Viimein sammuttaa valot.

Äänestä

Vastaavasti muualla mm kepu 70 %. Ettei nyt äänestysalueista ottaa hernettä.

Äänestä
  • maahanmuutto ja sipilä syy

    Äänestä

Turkulaiset. Khihihiii.........

Äänestä

Täytyy olla aikamoinen humoristi että moista julkisesti esittää ..

Äänestä

Kulmunin heittäminen ja selkään puukotus oli puolueen emämoka, Saarikko saa mitä ansaitsee tulevissa vaaleissa.

Äänestä
  • Huomattava oli myös persujen kannatuksen lasku Varsinais-Suomessa. Viime vaaleissa suurin puolue, nyt 3.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Oikea ja ansaittu suunta. https://www.verkkouutiset.fi/a/tsn-vaaligallup-kokoomus-nousemassa-taas-varsinais-suomen-suurimmaksi/#503c04c3

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu