Todella soria paikka tämä meidän kaunis Haapavesi!
Ennen en huomannutkaan katsoa asiaa sillä silmällä. Kaikkea kaunista ku oikialla tavalla katsoo. Soria ja kaikin puolin komia joka puolelta tarkasteltuna. Keskitytään niihin sorioihin asioihin niin nähdään kaupunki puilta! Tää on oikeasti tosi soria paikka!
Haapavesi on soria paikka!
7
215
Vastaukset
- Anonyymi
Eipä oo kehumista. Täällä ei osata päättää mistään.
Päätetäänhän täällä paljonkin monista asioista. Ei ne päättäjät laakereillaan lepää. Se vain, millaisia päätöksiä ne kenenkin mielestä on, siitä voidaan olla montaa mieltä! Jos mikä, niin runous ainakin voi kaupungissamme hyvin!
Kaunis runollinen ilmaisu! Nimittäin tuo soria! Sointuu korvassa hyvin. Tätä sanaa voisin sovittaa johonkin runooni, kunhan runosuoni vain alkaa sykkimään.
- Anonyymi
Tossa ilmaisussa on hivenen italiaista korentolintua, tai jotain sen tapaista. Kolibri tulee lähinnä mieleen. Kaunis ja kuvaava ilmaisu!
Anonyymi kirjoitti:
Tossa ilmaisussa on hivenen italiaista korentolintua, tai jotain sen tapaista. Kolibri tulee lähinnä mieleen. Kaunis ja kuvaava ilmaisu!
On totta, että tuohon runoon on säväytetty pieni määrä sorrentolaista vivahdetta, jotta siihen on saatu sopivasti italialainen tatsi. Nerollisesti huomattu tämä näkökulma. Jotenkin tulee kans siitä aasinsiltana mieleen juurikin korentolintu, vaikka en tiedä, onko siinä sinänsä mitään italialaista. Erityisesti kun kolibrit kiitää jossain muualla. Monesti nää mielleyhtymät ovat silti hauskoja, kun ne johtaa aina johonkin sellaiseen, mihin niillä ei oikeasti ole asiayhteyttä!
- Anonyymi
Yhtä kaunis ilmaisu tuo soria, mitä esimerkiksi jeppaset, tai markalla pesukonneita. Kivoja sanontoja, jotka totisesti elää!
- Anonyymi
Jeppasten tie on laitettava kuntoon! Samalla hoidettava kaikki lausunto täytäntöön että hommat etenee. Ei tää vatuloimalla ja mutvuloimalla mihinkään etene tämä homma!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1562548Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658