Jäätyykö !ämpöpumput pakkasella
Ainakaan ei sähkön säästöo ei pääse syntymään yniin yhtään
Äänestäkää kokomusta saatte ilmaista sähköä ja ruokaa ja bensaa
Kauppiaat kokoomuslaisa ja nehän myyiomaieksi kuten nytkin
Oikeistohallitusket keksineet pörssi sähkön
Kun kapitalistinteienaa ja rikstuu niin työläinen köyhtyy
Jos et ole oikea rikas kokoomuslainen loinen mikisi äänestä siten kokoomusta
Jos omisuutes on alle miljoonan en näe syytä äänestää kokoomusta
Äänestä sdp
Kun kovilla pakkasilla sähköt pätkitäön kääntyykö pumput
7
254
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä sdp kääntää pamputkin !
- Anonyymi
Kaikki valitaa kun ruoka ja sähkö ja bensa nouse
Se on sitä kokoomuspolitikaa jossa kauppiat rikastuu ja kansa köyhtyy
Lisää ääniä kokoomukselle sieltä saa ilmaista ruokaa ja sähkö ja bensaa
Jäätyykö !ämpöpumput pakkasella
Ainakaan ei sähkön säästöo ei pääse syntymään yniin yhtään
Äänestäkää kokomusta saatte ilmaista sähköä ja ruokaa ja bensaa
Kauppiaat kokoomuslaisa ja nehän myyiomaieksi kuten nytkin
Oikeistohallitusket keksineet pörssi sähkön
Kun kapitalistinteienaa ja rikstuu niin työläinen köyhtyy
Jos et ole oikea rikas kokoomuslainen loinen mikisi äänestä siten kokoomusta
Jos omisuutes on alle miljoonan en näe syytä äänestää kokoomusta
Äänestä sdp- Anonyymi
Lisää ääniä SDP:lle joka kääntää muiden taskut nurin! Ja lupailee jakaa rahaa / hintakattoja pahimmille tuhlareille, koska tuhlaaminen ja yl ivarojen eläminen on lähellä demarin sydäntä. Laskut maksaa aina Joku Muu, kun demari kahmii rahaa omiin taskuihinsa (joita EI käännetä nurin).
- Anonyymi
Ei jäädy ja olet ymmärtänyt täysin väärin senkin miksi sähköä mahdollisesti joudutaan "pätkimään"
- Anonyymi
Niin, taas nähdään, että demareiden kannattaja ei osaa edes kirjoittaa....
No, onneksi saadaan vaihteeksi porvarihallitus, silläkin toki menee pari hallituskautta Marinin hallituksen mokien korjaamiseen.- Anonyymi
Ei ole noilla sossuilla älyn tasossakaan kehumista, minkä tuokin kirjoittelu taas todistaa saati sitten hallituksen toimet.
- Anonyymi
Ja näihin hinnan korotuksiin on vain yksi syy rahat oikeisiin taskuihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p576403Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3365431Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1675097Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1404884Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil204130Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202636Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite262534Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32408Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282307- 782044