Haukutte huoria,mutta itse kyrpäänne uitatte ties missä???
Miksi naisia huoritellaan kun pettävät miehet ovat likaisia pukkeja
11
295
Vastaukset
- Anonyymi
Ja kaljamahat rumat miehet arvostelee naisten ulkonäköä ja painoa🤣🤣🤣
- Anonyymi
Se on sitä mieshäpeän pakenemista. Että mies saa olla täysin kypsymätön itsensä kanssa ja siirtää kaiken pahan naisiin. Ja vielä heikommassa asemassa oleviin naisiin erityisesti. :,/ Se on luuseri miehellekin turvallista.
- Anonyymi
Kirjoittaja yleistää näkemyksensä miehistä johonkin yksittäiseen tai toistuneeseen omakohtaiseen kokemukseensa.
Taustalla saattaa olla myös jonkinlaista historiaa "kosto seksistä" tai mitä nämä tietyt moraalikäsityksen omaavat ihmiset nyt ikinä puuhailevatkaan, yleensä kyseessä on impulsiiviset ja hieman narsistiset yksilöt tuollaiseen lähtevät.
Tuollainen toiminta yleensä johtaa erinäisiin jatkumoihin joissa taas toinen osapuoli lähtee peilaamaan ja etsii uuden kohteen väärin perustein, joutuu jonkun koston välikappaleeksi.
Molemmista sukupuolista varmasti heitä löytyy, kyse on puutteellisesta itsehillinnästä ja jonkinlaisesta psykologisesta vajavuudesta joka liittyy kosto mentaliteettiin.
Nykyäänhän tuolle narsistiseksi luetulle käyttäytymiselle haetaan oikeutusta mm. nimeämällä itsensä liberaaliksi polyamoriksi tai jotain muuta yhtä älytöntä, vaikka pohjimmillaan sieltä taustalta paljastuu narsismi ja hedonismi jotka vain naamioidaan jonkin toisen termin ja ideologian alle. - Anonyymi
Kerran nainen lähti minun mukaan kaupasta, seuraavana aamuna haukkui minua huoripukiksi vaikka itse teki aloitteen ja lähti matkaan.
Väitti että minulla on sellainen maine.- Anonyymi
Idiootteja kaikki tyynni
- Anonyymi
Mies joka nussii useita naisia on huoripukki. Luulee olevansa pelimies mutta on huoripukki. Levittää hpv- virusta naisiin, jonka synnytinelimet sen jälkeen pilalla. Itse arvostan naisia, en käytä omiin tarpeisiin ja seksi vain parisuhteessa. Mielummin runkkaan, kun käytän naista. En myöskään arvosta naisia, jotka jakaa ympäriinsä.
- Anonyymi
Kyse on iänikuisesta yhteiskuntian dilemmasta kaksoisajattelusta, miesten ja naisten.
Peruslinjoja yleistellen.
a) Mikäli miehellä on vientiä ja kokemusta, niin naiset itsekin kokevat sen jollakin asteella plussana. Useinkin niillä ns. pukeilla on kuitenkin paljon vientiä naisten piirissä, jotka maineensa tuntevat, mutta ehkä enempi seikkailuun kuin vakavempaan suhteeseen.
b) Mutta jos miehellä ei ole vientiä (vaikka muutoin ihan fiksu olisikin), eikä juuri kokemusta, niin se katsotaan epäilyttäksi ja miinukseksi.
Sitten jos nainne on a-kategoriassa, niin se riskeeraakin muodostua miinukseksi parisuhdemarkkinoilla, mutta sopii mainiosti satunnaisiin suhteisiin.
B-kategorian nainen hänkin on hieman "epäilyttävä" eli hieman kokemusta saisi olla, mutta ei liikaa.
Eli, not so simple.
Yksilöiden tilanteet ja toimintamallit voivat vaihdella vielä elämänkaarenkin myötä tyyliin, "kunniallinen" mies tai nainen alkaa irrotella eron jälkeen ja harrastella sellaisia tapaamisia ja seksimuotojakin joita ei aiemmin olisi ajatellut tekevänsä jne.- Anonyymi
Lisäyksenä edelliseen ... kuunelkaapa tuon biiisin sanoitus, lippaa aihepiiriä, eli life is not so simpe.
"Annie Lennox - Sweet Dreams" (Live 8 2005)
- https://www.youtube.com/watch?v=1-7yeVQFegE - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lisäyksenä edelliseen ... kuunelkaapa tuon biiisin sanoitus, lippaa aihepiiriä, eli life is not so simpe.
"Annie Lennox - Sweet Dreams" (Live 8 2005)
- https://www.youtube.com/watch?v=1-7yeVQFegESellanen mies on läpimätä paska joka tyrkyttää vaimoaan muille
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sellanen mies on läpimätä paska joka tyrkyttää vaimoaan muille
Miten tuo liittyy millään tavalla kommenttiini tai ketjun aihepiiriin?
Anonyymi 2022-10-17 14:26:23
ps. Mutta jos kommentistasi ottaisi kimmokkeen, niin jotkut parit harrastavat yhteisestä tahdosta erilaisia kimppoja, kolmansia pyöriä ja parinvaihtoja tai kumpikin saa harrastella suhteen ulkopuolella. Joissakin tapaksissa siihen liittyy yhteinen leikki, jossa nainen 'pokauttaa' itseään vaikkapa tansseissa miehen läsnäollessa ja sitten pari sopii yhdessä sopiiko ko. kolmanneksi pyöräksi molemmille.
- Anonyymi
Eipä ole koskaan huoliteltu, kerran ollut lähellä.
Olimme mieheni kanssa kapakassa ,ihan pikkuisen otettu.
Samaan aikaan lähti neljä nuoren miehen porukka. Olin ainoa nainen siinäporukassa.
Silloin yksi niistä miehistä sanoi että viedään narttu meille ja naidaan.
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p967366Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3626457Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite613814Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293549Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1922021Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os181733- 611481
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181456Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11350Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11337