Millaista oli

meno Virroilla, -80 luvun lopulla,silloin kait oli kauppis ja muutenkin väkeä enempi,oliko ravintoloita kuinka..hauska olis tietää vanhoista ajoista
91597
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Eroa on kuin yöllä ja päivällä. Virrat oli monipuolinen ja vireä paikkakunta 80 luvulla ja vielä 90 luvullakin, mutta hiipui sitten 90 loppu puolella ja sama on jatkunut sitten pikkuhiljaa, vaikka jotain uuttakin aina tupsahtaa kuten kauppoja, mutta muuten, ei ole samanlaista meininkiä ja menoa läheskään. Joku joka jaksaa kirjoittaa lisää, niin saa jatkaa…

Äänestä

Varmaan virtolaiset kovasti jatkaa?

Äänestä

Flegmaattisia virtolaiset kaikki ja puolet hömppeleitä.

Äänestä

Virrat oli viree kylä....anteeks kaupunki jopa!;) Ite-71 syntyneenä ja umpi-Virtolaisena tykkäsin siitä nykyään helvetin kuppasesta kylästä. Sillon junnuna pörrättiin Siwan pussikaljojen kanssa ja etittiin talvipakkasilla, sekä niitten pussikaljojen hakijaa että samaan kylkeen lämmintä kyytiä jonkun vitun corollan tai datsunin kyytissä. Komissaario oli Pohjola, joka raukka joutu aina mittaileen että :"tääkin fiksu poika tavallaan, vittu pitääkö se viedä putkaan..." Ei ollu jengejä, vaan jokainen vastas omista tekemisistään ja jos oli tappelu, niin maassa olevaa ei lyöty saati potkittu. Lähdin teininä sieltä vittuun, mutta muija nykyään kypsyy joka kerta kun pyöritän sitä ympäri kylää ja muistelen sitä nuoruutta. Kuoleva kylä, mut kerran siellä syntyny niin tavallaan rakastan sitä kylää.

Äänestä
  • Pohjola mikään komisario ollut!!! Santtila oli ja sakotti omaa vaimoonsa...😁

    Äänestä

Sitten tuli Virtain puolesta,ja sammutti valot🌚

Äänestä

Kepu nujersi Virrat..

Äänestä

Voi aikoja. Oli Toisvesi, oli Killi-Pub ja Tarjanne. Oli myös Martinkarhu jonne oli oikeasti jonoa jo iltayhdeksältä.

Siis aika jolloin bilettämään ei lähdetty puolenyön jälkeen, silloin oli moni asia paremmin.

Äänestä
  • Oli myös Rantarock joka töytti Juhannuksen tienoilla kaikki vapaat telttapaikat Kalliolinnasta Sampolaan ja kykä vilisi ihmisiä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

meno Virroilla, -80 luvun lopulla,silloin kait oli kauppis ja muutenkin väkeä enempi,oliko ravintoloita kuinka..hauska olis tietää vanhoista ajoista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu