Kun taas otetaan lisää ulkomaan velkaa yritystukiin niin

En ymmärrä kun aina kansalaisten velkataakka kasvaa
Miksi ei yritysten velka taakka kasvaa

Puhutaan aina kuinka paljon kansalla on velkaa per nuppi

En kyllä ole yaanuttut velkaa yhdellekään voitolliselle yrityksesi sosiaali apua
164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ulkoman velka yritystukiin muutti kumast aina kansalaisten velaksi
En ole kyllä mitään velka rahaa musitanut

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

En ymmärrä kun aina kansalaisten velkataakka kasvaa
Miksi ei yritysten velka taakka kasvaa

Puhutaan aina kuinka paljon kansalla on velkaa per nuppi

En kyllä ole yaanuttut velkaa yhdellekään voitolliselle yrityksesi sosiaali apua

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu