Hmm, onkohan Anna-Reetta etsimässä puolisoa vai työntekijää tilalleen… ? Tilalla on sukupolvenvaihdos tulossa ja tuleva emäntä on nyt isäntää vailla. Anna-Reetta toivoo löytävänsä maatilan elämää ja arkea arvostavan miehen, jolla olisi intoa myös tarttua tilan toimiin.
Lue Anna-Reetan haastattelu tästä:
https://www.suomi24.fi/viihde/anna-reetta-laukoo-taman-tiukan-kriteerin-miehelle-jos-ei-osaa-ainakin-haluaisi?s24
Anna-Reetta laukoo tämän tiukan kriteerin miehelle: "Jos ei osaa, ainakin haluaisi..."

15
2356
Vastaukset
- Anonyymi
Mahrollisesti hän haluaa rinnalleen miehen joka tekisi tilan työt hänen kanssaan kerkeäisi ehtisi päivässä tekemään muutakin kui maatalous töitä
- Anonyymi
Anna-Reetta on sellainen kotka ettei kannattaisi kajota.
- Anonyymi
Etsii ilmaista renkiä taloon.
- Anonyymi
Tuo olisi passeli loppusijoituspaikka yksinkertaiselle peräkamaripojalle, sitten kun vanha äiti ei enää jaksa huoltaa.
- Anonyymi
Saattaapi olla sellanen tytsä notta kyyti kylmää kun aletaan vehtoo, tietää mitä haluaa
- Anonyymi
no se kai tuossa ohjelmassa on juuri ajatus, että löytyisi kumppani kumpaankin pestiin, kun perhetila on omanlaisensa työyksikkö ja elämäntapa, joka vaatii enemmän kuin pelkän työpanoksen, sitä omistautumista koska mikään helpoin tapa tienata leipänsä totisesti ole
- Anonyymi
Varmaan löytyy joku ahkera poika ,jolla vähän kokemusta parisuhteesta,ja varsinkin mitään tietoo maatalouden kulisseista,minulla ikää 60v ja sääliksi käy noita sulhas ehdokkaita,kun eivät tiedä mihin joutuu.Minäkään en lähtis tohon touhuun,vaikka tarjottaisiin.Se on nykyään laissa määritelty,ja kielletty.Mutta maatiloilla sallitaan yhä.Saa jokainen arvata itse ,ja jos peruskoulu käyty niin pitäs vastaus löytyä,ainakin jos GOOGLAA.MAATILALAKI avioeron sattuessa.Tämä olis hyvä tietää.
- Anonyymi
Anna-Reeta haluaa tietää kaiken puoliso ehdokkaasta,mutta haluaako itse kertoa kaiken,mitä on tulossa,tuskin haluaa .Maatilan sukupolvenvaihdos ,veronmaksajalle kallis,ja työntekijät myös.Kun pitäs remontoida omaa mökkiäkin ja samalla pitäs maksaa naapuri viljelijän investoinnitkin ,tätähän tää on.Ja kunnanvaltuustoissa mesoovat että kun nuukasti elää niin pärjää,saa nähdä ensi talvi.Viljelijät unohtaneet ,että jos rahasta tiukkaa ,niin metsää myymällä saa rahaa,tämähän aivan perus juttu.
- Anonyymi
Kaikille jotka kyseenalaistaa,nää Maatilaa koskeviin asioihin.Vastaukset löytyy VALTIONHALLINNON SIVUILTA.On työlästä luettavaa,mutta jos haluaa tietoja yhteiskunnasta,niin sieltä löytyy.Kiinnostuitko asiasta.Tässä peruskoulun matematiikka tehtävä.Paljonko turvekuution hinta jos. YHDEN TURVETYÖNTEKIJÄ PALKKA MAKSAA 400000EUROA PER VUOSI,KUSTANNUKSET MAKSAA JULKINEN TALOUS ,ELI VERONMAKSAJAT ,NYT KORTTA KEKOON TEHKÄÄ KAHTA TYÖTÄÄ ETTÄ VALTIOLLA OLIS MISTÄ JAKAA RAHAA AHDINGOSSA OLEVILLE.
- Anonyymi
Työleiriin pitää valita huolella uusi jäsen . Nyt hänellä on siihen tilaisuus
- Anonyymi
Enpä olisi uskonut, minkälaisia ehdokkaita tuo prinsessa valitsi komealle tilalleen!!?? Kaikki jotain peräkamariin tähteeksi jääneitä miehiä. Taitaa olla joku tosi Justiina, kun ei ole puolisoa löytänyt.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Enpä olisi uskonut, minkälaisia ehdokkaita tuo prinsessa valitsi komealle tilalleen!!?? Kaikki jotain peräkamariin tähteeksi jääneitä miehiä. Taitaa olla joku tosi Justiina, kun ei ole puolisoa löytänyt.
No jopa prinssit valitsi!!??
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Enpä olisi uskonut, minkälaisia ehdokkaita tuo prinsessa valitsi komealle tilalleen!!?? Kaikki jotain peräkamariin tähteeksi jääneitä miehiä. Taitaa olla joku tosi Justiina, kun ei ole puolisoa löytänyt.
Löysin vasta 28v ja kyllä on iloa ja onnea riittäny t yli 40 vuotta ja R-tarina jatkuu
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No jopa prinssit valitsi!!??
"No jopa prinssit valitsi!!??"
Minusta hyvä valinta, äänenpainot ja puheet oli kohdillaan. Ja silmiin katsomiset. Muuta en voi tietää.
- Anonyymi
" Mistä tiedät, onko joku se oikea?
-Tietääkö sitä koskaan… "
Kyllä sen oikean huomaa, itsellä oli 70-100 joihin tutustuin ja kaikki oli 1 päivän - 1 kuukauden juttuja.
𝐌𝐎𝐍𝐈 𝐲𝐫𝐢𝐭𝐭𝐚̈𝐚̈ 𝐬𝐞𝐧 𝐦𝐞𝐥𝐤𝐞𝐢𝐧 𝐨𝐢𝐤𝐞𝐚𝐧 𝐤𝐚𝐧𝐬𝐬𝐚 𝐣𝐚 𝐞𝐩𝐚̈𝐨𝐧𝐧𝐢𝐬𝐭𝐮𝐮. 𝐒𝐢𝐢𝐧𝐚̈ 𝐯𝐚𝐧𝐡𝐞𝐧𝐞𝐞. 𝐄𝐧 𝐬𝐮𝐨𝐬𝐢𝐭𝐭𝐞𝐥𝐞 𝐭𝐨𝐢𝐬𝐭𝐚 𝐭𝐚𝐩𝐚𝐚𝐦𝐢𝐬𝐭𝐚 𝐣𝐨𝐬 𝐞𝐢 𝐚𝐢𝐯𝐚𝐧 𝐨𝐢𝐤𝐞𝐚𝐥𝐭𝐚 𝐡𝐞𝐭𝐢 𝐭𝐮𝐧𝐧𝐮.
Kun se oikea tuli sen huomasi, muutin yhteen alle 6 viikon aikana. Ollut jo 43 vuotis hääpäivä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p576423Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3365451Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1675117Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1404904Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil204150Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite332794Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202646Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32428Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282357- 782064