Miksi Dacisteilla on aina näivettynyt tuulipuku?

Toisaalta eipä se yllätä kun hinnat alkaen autolla ajavat. Ei ole rahaa vaatteisiin eikä autoon.
12148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Se nyt vaan on. Uusi sitten kun tulee reikä.

Äänestä

Onko Kyyckann siirtynyt Dacian palstalle, kun on huomannut etteivät hänen murjaisunsa enää uppoa Skodan omistajiin?

Äänestä

Taisi olla....kangastusta,, silmissäsi näky tuo ,,,,, sitten jatkoit matkustusta , koskaan et sen tullut luo !!!!!!!!!

Äänestä

Dacialla ajaa nykyään aiemmin Toyotaan rahansa hassanneet tuulipuku setämiehet. Kalliit huollot, vaikka ei juurikaan ajaisi ei mahdollista pitää kunnollista vaatekaappia ja siksi vaihto Daciaan ja kohta on parempaa Seppälää päällä kun auton ylläpito on edullisempaa ja autoa ei tarvitse korjailla

Äänestä
  • Mutta männeniin ei ole rahaa. Sen olen koeajettujen dacioiden hajusta päätellyt. Vähän ajettuja käytettyjä siis katsellut.

    Äänestä

Näivettynyt ihminen näivettyneissä vaatteissa näivettyneessä talossa ostavat näivettyneen dacian.

Äänestä

Se on just näin. Tää on just tätä. Menneniä ei raaskita käyttää. Wanhan ulon haju kabiinissa haisee. Kuka näitä ostaa ja kehtaa vielä kehua. Siis kuka. Kertokaahan mulle.

Äänestä
  • Kaikki järkevät ihmiset, Euroopassa sandero oli myydyin auto, 2021, eli aika moni.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Kaikki järkevät ihmiset, Euroopassa sandero oli myydyin auto, 2021, eli aika moni.

    Köyhät ova isoin osuus väestöstä. Valitettavasti.

    Äänestä

Onko, missä päin Suomea olet tuohon ilmiöön törmännyt?
Itse en ole tuollaiseen asiaan kiinnittänyt huomiota, mutta asunkin sivistyksessä, eli Pirkanmaalla.

Äänestä
  • Olen törmännyt ilmiöön vähän kaikkialla kun ympärisuomea ajelen työajoa.

    Äänestä

Dacistin, vankkumattoman, tunnusmerkit. Tuulipuku, lippis ja Tenat. 😆😆😆😆

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Toisaalta eipä se yllätä kun hinnat alkaen autolla ajavat. Ei ole rahaa vaatteisiin eikä autoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu