Iäkästä ihmistä retuutetaan, milloin Acutaan, milloin Harjuniittyyn, Lempäälän vuodeosastolle tai Hatanpäälle. Aina lääkkeissä on sekoilua, tieto ei kulje, vaan omaisilta kysellään, onko ne ja ne lääkkeet. Minä olen luullut, että ajantasaiset reseptit löytyy Kannasta, eivätkö lääkäri katso sieltä. Sekaannusta aiheuttaa myös se, että lääke on voitu vaihtaa eri nimiseen, mutta kuitenkin samaan tarkoitukseen. Paljon on vielä tiedonkulussa parantamista.
Vastaukset 1
- Anonyymi
Minä olen kyllä onnekaks ,kyyti TAUS iin ja ammatin valiot hoisivat miehen .Kiitos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän48930Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15798Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl497769- 46697
- 41624
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30586- 35563
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE170528Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37520- 44470