Eu kusessa!

Energiaa muka muualta? Nyt jo obemaat rajoittaa öljynmyyntiä. Kaasulle samaa. Ryöstetään typerää Euta!
1677
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Näin pakotteet omaan polveen! Putin nauraa kippurassa Eun hölmöille.!

Äänestä

Päättäjämme hokevat kaikkea Putinin syyksi.
He kuvittelevat ihmisten menevän halpaan ja osittain aivopesu näyttääkin toimivan, kuten huomaamme näilläkin palstoilla.

Kyse ei ole pelkästään taitamattomuudesta, vaan pakotteilla myötäillään Naton/Usa:n politiikkaa Venäjän nujertamiseksi.
Hinta on kuitenkin liian suuri; maailmanlaajuinen lama on vain nurkan takana ja jopa ydinsodan vaara on olemassa.

Äänestä
  • Ja sulla se vitutus vaan kasvaa kun Putinin ns. sotajoukot "hyökkäävät" kotiin päin tai ottavat lukua.
    Ukraina on saanut sotasaaliina niin paljon käyttökelpoista venäläiskalustoa, että se pärjäisi muutaman viikon ihan pelkästään niillä.
    Toki siinä kalustossa on ongelmansa. Se kun on auttamattoman vanhanaikaista tavaraa, mutta kyllä sillä vielä venäläisiä hätistelee.

    Äänestä

Marini haki ohjeet pakotteisiin Usasta!

Äänestä

Ihmen pitkämielinen Venäjä oli pakotteisiin!

Äänestä

Saksa käyti 200miljardia tukiin,pakotteiden takia. Se ei riitä!

Äänestä
  • Alkusoittoa. Pakotteet makssa,kuten Marinikin kehu...

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Alkusoittoa. Pakotteet makssa,kuten Marinikin kehu...

    Ursula vain naureskelee tyytyväisenä ja Bide!

    Äänestä

Meillä energia on jo ilmaista; tulee maksuun vain Eu:n energiatuet.
Nyt tarvitaan myös lisää asetuotantoa, kun on kuulema tämän päivän uutisten mukaan loppumassa, josta ei riittä Ukrainalle eikä meille enää aseita. Jos Venäjä ehtii edelle, olemme aseettomia.

Äänestä
  • Kyllä puolustusbutjettia paisutetaan? Ei rahasta pulaa?

    Äänestä

Saksassa mielenosoitukset kasvaa jo!

Äänestä
  • Kohta paukkuu aseet? Mitenkähän Ranskassa?

    Äänestä

Energiaa myyville löytyi ruhtinaallisesti maksava asiakas ! Euroopan eri maat Ursulan johdolla .

Äänestä

Kohta Eu joutuu lahjoittaa elätti Ukrainalke lahjoittamaan kallista sähköään!

Äänestä

USA sai selkärangattoman Eun juoksupojunaan kuseen!

Äänestä

Edellä olevat ennustajat: Katsotaan vuoden päästä, kuka on kusessa. Minusta se on Venäjä, sillä vapailla länsimailla on keinot sopia asioista, joilla pärjätään. Yhtenäisyys on se voima. Putinilla on vain sota ja sorto ja vähentyvä kannatus maailmalla ja omassa maassa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Energiaa muka muualta? Nyt jo obemaat rajoittaa öljynmyyntiä. Kaasulle samaa. Ryöstetään typerää Euta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu