Olen kirjoittanut tämän saman jonnekin toisaalle Suomi24 foorumissa.
Itselleni halaaminen on vierasta. Oma elämä on ollut vain sellaista että ajattelen sitä vieraana ja yllättävänä. Kerran uuden kaverin kanssa hyvästelimme ekan kerran ja halaus johti pusun antamiseen hänen otsalleen ja siitä hänen aloitteeseen suudelmaan. Melko pian tapahtui jotain muutkin minkä hän kuittasi niin, että se oli syy miksi hän kutsui minut luokseen.
Mutta nyt se kysymys! Onko kahden ”vieraan” vastakkaista sukupuolta olevan ihmisen halaus koskaan vilpittömästi ystävyyttä? Haluaako ihminen halata vain muodollisen tavan vuoksi ihan ketä tahansa!
Niinkuin sanoin niin minulle halaaminen on vierasta joskin joitakin ihmisiä mietin myös muulla tapaa. Eräskin ihminen sanoi asiasta ja on myöhemmin hakemut tilannetta jota ei ole toteutettu! Ehkä olisi pitänyt ottaa edes kädestä.
Nimimerkki ei todellakaan juniori plus 50
Halaaminen
Anonyymi-ap
0
743
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2722400Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä2991289- 1081201
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831201Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581145Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi811096- 44962
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi67897Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa22860- 33767