Ilkka Luoma vastaan Kokoomus-Naton trolliarmeija.

Anonyymi-ap

On ollut mielenkiintoista seurata kuinka Luoma on valtaisalla tiedon määrällä ja hyvällä kirjoitustaidolla polkenut kerta toisensa jälkeen suohon hänen kimppuunsa hyökänneet aina valehtelevat Kokoomuksen Natottaja-palkkatrolit. Eräs "Truth Rally Hurts" varsinkin on niin yksinkertainen, että häpeäisin, jos olisin se henkilö Kokoomuksessa/Naton hybriditrollauskeskuksessa, joka on hänet palkannut tänne valheita suoltamaan äärimmäisen tökeröllä tavalla.

11

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Todellakin, tuo TRH on kuin apukoululainen, jolle on luvattu tikkari jokaisesta tänne postaamastaan kommentista.

    • Anonyymi

      Voi hyvä ilkka, näin lauantaiehtoona koita hivenen hiljentää, kulauta vielä kerran ja käy levolle. Huomenna on uusi päivä.

    • Anonyymi

      Onko molokkia näkynyt. Kaveri jäänyt kiinni kerta toisensa jälkeen täysin mielikuvituksellisista ajatuksistaan, joita pitänyt totuutena. Ilkka on rautaa.

    • Anonyymi

      Onko isoo oja sama kuin luoma Pohojanmaalla...?

    • Anonyymi

      Tämän aloituksen jälkeen heti seuraavaan toisen ketjun kommentointiyritykseen tuli s24 ilmotus, "hmm, vaikutat botilta".

      • Anonyymi

        TRH on joku palkkatrolli. Aivan selkeästi. Käyttää myös nimimerkkiä Reiska Ruutitynnyri, tai jotain sinnepäin. Usein aina esiintyvät yhtä aikaa kommentoimassa.


    • Anonyymi

      Minusta Ilkan kirjoitukset ovat sekalaista höpinää,niinkuin jonkun porukan sieltä täältä haalimia 'faktoja' ja käteen jää, että kannatetaan diktatuureja.

      Venäjän muiden kansojen alistamista ( Tuvalaisten perheet saivat viisi kiloa kalaa, kun laittoivat miehen sotimaan), Kiinan uiguurien pakkoleiriasumista 1,5 miljoonaa muslimia, Pohjois-Korean eliitin mässäilyä ja suuren osan 25 miljoonaisesta kansasta elävän aliravitsemustilassa. Siellä koronatartunnankin saaneet vietiin leireille,ilman hoitoa ja ruokaa, ettei leviä.


      Onneksi meillä on toivoa. Yhteiskunnat, jotka huolehtivat kansanvallasta ja monimuotoisuudesta, synnyttävät heitä, joilla on oikeasti kykyä ratkaista ongelmia.

      Diktatuureissa tuppaa käymään niin, että fiksuilta katkaistaan pää, kun ne koetaan uhkaksi.

      Esimerkkinä Stalinin 'holodomor' YUkrainassa 1930-luvulla. Ehkä 4 miljoonaa kuoli nälkään. Kulakit eli maannviljelisät, joilla oli omaisuutta, vaikkapa lehmä., luokiteltiin kolmeen luokkaan. Tehokkaimmat ja tuottelijaimmat olivat ykkösluokkaa. Niistä Stalin halusi eroon. Ja pääsi.

      Varmaan liityn salaliittoteoreetikkohin, minusta Ilkka Luoma ei ole henkilö. Sen verran sieltä täältä haalittuja ne jutut ovat. Mutta lainausten moninaisuus viittaa, että olis useampi asialla.

      • Anonyymi

        Pitää vielä sanoa, että komppaan TRH:ta. Jaan ahdistuksen tyhmyyden kohtaamisesta!


    • Anonyymi

      Ilkka-parka! Ei ole ollut mielenkiintoista seurata sekoilujasi.

    • Jopas heitit vitsikkään avauksen. Kiitos.

      🤣🤣🤣

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      207
      3586
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      13
      3376
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      85
      2573
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      9
      2175
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      51
      2065
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      8
      1904
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      41
      1717
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1591
    9. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1153
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      74
      1150
    Aihe