EN KOMPPAA HULLUA PUTINIA MITENKÄÄN, PÄINVASTOIN

Ukrainan voitto on myös meidän voittomme!
Seuraavana olisi Moldova ja sitten Suomi, jos hullua ei saada aisoihin! Suomessa on ollut sosialidemokraatteja ja kansandemokraatteja, joiden sisällä neukkuja ihannoivia kommunisteja. Aika paljon. Asuntoja rakennetaan ja niihin sai halpakorkoista lainaa. Työlainsäädäntö on kohdallaan, työterveydestä on huolehdittu. Ei meillä lapset tee töitä. Lämmintä vettä hanasta melkein kaikille. Sähköä seinästä. Kaupassa on ruokaa. Saa tehdä koulutustaan vastaavaa työtäoMA MAANVILJELYS PITÄÄ NOSTAA KORKEALLE JALUSTALLE, on kansankunnan ehto pärjätä.

Vaikka jotkut yrittää varastaa 'isänmaan', väitän että työtä tekevät ja työtä tehneet ovat ne pilarit, joilla maa makaa. Raskaimman työn tehneet sotaveteraanit alkaa olla kohta mullissa, jotka takasi itsenäisyytemme tulla ja olla maailman huippuvaltioita.

Tämä johtuu siitä että vihervassut ovat pettyneet Venäjään kun se ei tarjoa sitä kulttuurimarxilaista unelmaa jonka tarjosi neukku. Nyt sen tarjoaa uusneukku EU.
Yliväpeli Orhonen on tuolla kannalla myös, minusta EU meni liian pitkälle punavihreitten ojennuksessa. Neuvostoliito on vaihtunut EU:hun, joka on aiempaa pahempi. Siksi vanhat kommunistit ja myös samppanjasosialistit sun muut vihervassarit ihannoivat EU:ta. Bolsevikit vaihtoivat välinevaltakuntaa saatanallisiin tarkoituksiinsa. jo 1918 yrittivät meitäkin orjikseen, kansa torjui senkin.

Tässä eurostoliitossa politbyroo nauttii syytesuojaa, täsmälleen samalla tavalla kuin neukkulassa oli. Järkyttävää että jokainen ei ole samanarvoinen mitä tulee rikoksten tekemisiin ja niistä tuomitsemisiin? Yleensä on niin että jos päättäjä tekee rikoksen, hän joutuu siitä vastaamaan. Näin ekommunistisen puolueen pääsihteeriksii ole kommunistisessa järjestelmässä. Vihervassut huutaa tasa-arvoa, mutta tässä asiassa se ei yhtäkkiä pädekään. Kommarit kanjanattavat demokratiaa vain niin kauan kun kaikki menee niiden tahdon mukaan. Sen ulkopuolella, muut ovat ammuttavaa roskaa, jos saavat vallan. Jokaisen maan on pidettävä ensisijaisesti omista syntyperäisistä asukkaastaan huolta. Ei Globalisti psykopaattien tavoitteita ajaen.

30-luvun saksalaiset kansallissosialistit olivat myös kovia poikia, joista Putinottanut oppia, kun sanonut sen että olisikommunistisen puolueen pääsihteeriksi aika palauttaa Neuvotoliiton rajat. Putinilla vain nyt ihmeelliset apurit, kun mm Irankin siinä mukana, Kiinakin jossa vain kommunistinenpuolue on sallittu, ja elinikäinen presidentti valittu, kommunistien puheenjohta, kommunistisen puolueen pääsihteeriksi. Vuosina 1958–1959 Kiinan ja Neuvostoliiton suhteet kärjistyivät, kun Kiina syytti Nikita Hrustsovin Neuvostoliittoa liian oikeistolaiseksi. Neuvostoliitto lopetti Kiinan ydinaseohjelman auttamisen ja suunnitteli jopa ydiniskua Kiinaan estääkseen Kiinaa saamasta ydinaseen. Yhdessä Neuvostoliiton ja Kiinan välisissä kiistoissa, Kiina marssitti joukkonsa 150 kilometriä Intian puolelle 1962 saadakseen tahtonsa läpi. Vuonna 1966 aloitettiin ”kulttuurivallankumous”, jonka päämäärä oli ”päästä eroon liberaaleista porvareista” ja jatkaa Liu Shaoqin hidastamaa luokkataistelua. 11 miljoonaa punakaartilaista lähetettiin jahtaamaan jäljellä olevia porvareita ja valvomaan, että porvarismia ”kritisoidaan” kaikkialla. Ylemmät kouluasteet lopetettiin ja monet hengissä olevat koulutetut teloitettiin. Porvarillisiksi epäillyt vanhat kirjoitukset, taide, museot, temppelit ja muu perintö tuhottiin.

10

195

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pankkiksen perussuomalaisuus tulee päivä päivältä yhä selvemmin esille. Kepulaisuutensa on kuopattu, RIP!

    • Siinä YliväpeliOrhosen pikakirjoitus kaikkine virheineen. Tee itse parempi jos ei kelpaa, kun vähän hypin aiheissa, saada ne sovitettua samaan kirjoitukseen.

    • Anonyymi

      Miksi on sääntöjen vastaista kertoa faktaa että venäjä on saanut alkunsa ukrainasta ja aluksi oli kiovan venäjä?

      Faktaa on myös että kiovan venäjää hallitsi rossijan veljekset, josta nämä rossija kansat ovat saaneet nimensä.

      Täysin faktaa on myös on että neuvostoliiton 44. valiodivisioona yritti talvisodassa katkaista Suomen kapeimmasta kohdasta, mutta eivät onnistuneet vaikka heitä oli kymmenkertainen määrä. Tämä taistelu tunnetaan Raatteentien taisteluna.

    • Anonyymi

      Työn arvostus menetään punavihreitten myötä, se ei hyvää lupaa yhteiskunnalle.

    • Anonyymi

      Siinä YliväpeliOrhosen pikakirjoitus kaikkine virheineen. Tee itse parempi jos ei kelpaa, kun vähän hypin aiheissa, saada ne sovitettua samaan kirjoitukseen

    • Anonyymi

      Vuosina 1958–1959 Kiinan ja Neuvostoliiton suhteet kärjistyivät, kun Kiina syytti Nikita Hrustsovin Neuvostoliittoa liian oikeistolaiseksi. Neuvostoliitto lopetti Kiinan ydinaseohjelman auttamisen ja suunnitteli jopa ydiniskua Kiinaan estääkseen Kiinaa saamasta ydinaseen. Yhdessä Neuvostoliiton ja Kiinan välisissä kiistoissa, Kiina marssitti joukkonsa 150 kilometriä Intian puolelle 1962 saadakseen tahtonsa läpi. Vuonna 1966 aloitettiin ”kulttuurivallankumous”, jonka päämäärä oli ”päästä eroon liberaaleista porvareista” ja jatkaa Liu Shaoqin hidastamaa luokkataistelua. 11 miljoonaa punakaartilaista lähetettiin jahtaamaan jäljellä olevia porvareita ja valvomaan, että porvarismia ”kritisoidaan” kaikkialla. Ylemmät kouluasteet lopetettiin ja monet hengissä olevat koulutetut teloitettiin. Porvarillisiksi epäillyt vanhat kirjoitukset, taide, museot, temppelit ja muu perintö tuhottiin.

      • Anonyymi

        Kiinalla punakaartilaiset ei lopu, toista meillä.


    • Anonyymi

      meidän punakaartilasille kielto politiikkaan.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      273
      5122
    2. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      53
      4221
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      93
      3609
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      50
      2719
    5. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      20
      1909
    6. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      46
      1863
    7. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      111
      1725
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      98
      1501
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      71
      1095
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      146
      1073
    Aihe