mv- lehden päätoimittaja
Anonyymi-ap
27126
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Ja tuon itkun ymmärtää.
https://v.ylilauta.org/fa/aa/faaabff079e26594.mp4
Rehellinen ihminen ei piilottele tunteitaan vaan näyttää ne sellaisina kuin aihe antaa. Rehellinen ihminen itselleen ja muille ihmisille. Sitä on MV-lehden päätoimittaja.
Rehellisen ihmisen "lehti" julkaisee pelkkiä valheita.
Vitun rotta.
Vai että päätoimittaja. Millainen tuon pellen toimittajakoulutus on?
Tunnetko Hesarin päätoimittajan?
Totuuttakin löytyy.
https://v.ylilauta.org/33/54/335484a068f5ffe0.mp4
Oliko tuo se valehtelutieteiden naZitohtori J Bögman?
Tuo mt-potilas ymmärsi lähteä Moskovaan pilaamaan ilmaa. Näyttäisi olevan ns. lentokunnossa: Ikkuna auki, niin tuo mätisäkki tekee nätin kuvion siihen alle..
Melkoista porukkaa.
Ylen päätoimittaja on hävinnyt kuvasta tyypillistä narsistille poistattaa itseään käsittävä lihapulla kuva
https://ylefinland.wordpress.com/yleton-suomi/
Kun googlettaa näitä muutamia henkilöitä jotka noissa linkeissä niin ei voi kun ihmetellä. Kaikkia meidän kanssa täällä liikkuu. Tosin nuo ei taida enää Suomessa asua.
Täysin järetön lehti ja mitäänsanomaton suomen asioista
ON TÄYSIN VENÄJÄN LIEKASSA
Siinä määrin saavutus että satasen kuukausibudjetilla pyörivä verkkolehti on saanut paljon hyvää aikaan avaten suomalaisten silmät ja opettaen käyttämään omia aivoja.
MV on tasoltaan täydellisen romahtanut. Alun alkaen mukana oli edes jonkin verran yhteiskuntakritiikkiä, mutta Putkosen aikana julkaisusta on tullut tyylipuhdas Venäjän propagandalehdykkä.
Meno on irvokasta, kun Putkonen dramaattisesti ja painokkaasti julistaa asioita ja suoranaisesti valehtelee. Hän osaa teatteritaustaisena (jos oikein muistan) draaman keinoja ja jos jutuissa olisi edes jotakin totuutta, niitä viitsisi ehkä jopa katsoakin. Valitettavasti Janus-poika valehtelee härskisti joka ikinen kerta.
Putkosella on taustallaan aina esimerkiksi Mannerheimin kuva. Hän julistaa olevansa patriootti, mutta valitettavasti hänen isänmaallisuutensa ei näytä kohdistuvan Suomea kohtaan. Putkonen on edinerkiksi luvannut tulla auttamaan, kun Venäjä hyökkää Suomeen. Hän toistuvasti pelottelee sillä, miten se hyökkäys tulee ja hän puhuu "Äiti Venäjästä".
Putkosen koomisimpia valheita tulee äkkiä mieleen pari. Jokin aika sitten hän julisti, miten Ukrainan sota ratkeaa, kun Venäjä ottaa käyttöön uuden armeijakunnan, joka kuulemma on odottamassa. Venäjä on siis tähän asti "säästellyt". Toinen valhe on se, kun Putkonen on julistanut suurten määrien puolueettomia tarkkailijoita olleen tarkkailemassa kansanäänestyksiä niissä uusissa Venäjän osissa.
Valheista nämä ovat epäilemättä vain miljoonasosa, mutta en juuri jaksa katsoa Putkosen julistuksia videolta. Jutut ovat niin älyttömiä.
Säälittävää on se, että kun täällä olevilta MV:n linkittäjiltä pyytää vastauksia ihan yksinkertaisiin asioihin, niitä ei tule. Noloa väkeä.
Valaisevaa on lukea "keskusteluja" MV:n juttujen perässä. Vakikommentoijat tuntuvat olevan oikeasti todella sekaisin.
Putkonen on sellainen "patriootti" että on polttanut suomalaisen sotilaspassinsa ja hankkinut Donetskin kansantasavallan passin ja sittemmin Venäjän kansalaisuuden. Kun tuo maanpetturi puhuu isänmaasta, hän tarkoittaa Venäjää.
Nyt kun Venäjän sota sujuu niin umpisurkeasti ettei sieltä edes valehtelemalla löydä mitään positiivista kerrottavaa, niin J-Anus on alkanut taas suoltamaan rokotevastaisia valheita. Joita säälittävät vähä-älyiset imevät tyhjiin päihinsä kuin sienet, koskaan mitään ajattelematta.
Putkonen näyttää leveilevän sillä, että osallistuu erilaisiin Venäjän propagandatilaisuuksiin. Koronasta mölyämisen hän itse asiassa tuntuu jättävän nyt muille.
Anus Putkimiehen kootuista valheista saisi aikamoisen paksun kirjan. Tyypillisiä MV-sonnan kierrättämiä valheita ovat sellaiset, joissa otetaan jokin ihan oikea asia tai tapahtuma ja sitten muutetaankin se aivan toiseksi.
Koronavirusta koskeva tutkimus vaihtuikin MV-sonnassa käteveästi muka rokotetutkimukseksi. Vaikka se ei siis ollut rokotetutkimus, vaan käsitteli koronaviruksen vaikutusta elimistössä. Meni typeryksille aivan täydestä, tälläkin palstalla monesti.
Alkuperäisen tutkimuksen lukeneet toki huomasivat huijauksen heti, mutta kuinkas moni MV-sonnan lukija kykenee lukemaan alkuperäistä vieraskielistä virustutkimusta? Tuskin kukaan heistä. Sivistymättömiä typeryksiä on niin helppoa vedättää.
Toinen niin tyypillinen MV-sonnan huijaus ovat ne joka puolella jatkuvasti olevat valtavat massiiviset mielenosoitukset, joista Suomen "valtamedia eli valhemedia ei taaskaan ole kertonut mitään".
No ei ole juu, koska kyseinen "valtavan massiivinen" mielenosoitus oli mitättömän pieni ja siihen liitetty kuva oli joko kokonaan toisesta maasta kuin väitettiin, tai sitten vuosien takaa jostain aivan toisesta tapahtumasta. Osallistujamääräkin oli kerrottu kymmenellä siihen nähden, mitä poliisi oli arvioinut. Näitäkään MV-sonnan jatkuvasti tekemiä vedätyksiä eivät säälittävät typerykset koskaan tajua.
Ehkä kaikkein huvittavin oli se MV-sonnan valhe jossa väitettiin että Australiassa oli muka kaapattu väkisin lapsia stadionille pakkorokotuksiin ja raivostuneet omaiset taistelivat muka viranomaisia vastaan ja maa oli muka sisällissodan partaalla.
Ihmettelin juttua, kun minulla asuu täti perheineen ja jälkeläisineen Australiassa ja olisin varmaan saanut heiltä tietoa jos siellä jotain noin järkyttävää olisi tapahtunut. Niinpä vähän selvittelin asiaa ja tässä se mitä siellä oikeasti tapahtui:
Oikeasti siellä oli järjestetty opiskelijoille vapaaehtoinen rokotustilaisuus stadionilla. Se oli siis vapaaehtoinen, ketään ei pakotettu eikä kaapattu, eikä se koskenut lapsia vaan opiskelijoita jotka olivat aloittamassa syksyn opintojaan. MV-sonnan jutussa liitteenä oli kuvia joita ei oltu otettu ollenkaan kyseisestä tapahtumasta, tietenkään, vaan jostain mielenosoituksesta aivan muualta. Tämäkin upposi typeryksiin täysillä.
Noin homma toimii. Kun valheista sitten jäädään kiinni, mitään ei myönnetä. Kiihkeimmät fanaatikot julistavat vain kaikki faktat valheiksi ja salaliitoksi.
Toki Jonathan Widell on vielä enemmän sekaisin.
Mikähän meni pieleen tuon herran kasvatuksessa tai kasvamisessa. Surullista joka tapauksessa. Jälkipolvillakin riittää ihmettelemistä.
Muistan tuon joku Januksen pitkäaikainen ystävä oli kuollut/ammuttu. Kyllä se pistää murehtimaan. Menkää itseenne 😥
Ei jum.....a!
Älä viitsi …
Ihan uteliaisuutta kyselen. Miksiköhän hänen ystävä ammuttiin, ja missä tilanteessa.
Hyvin tuossa tuli epätoivo ja todellisuus esiin. Paniikilta näyttää, ja hyvä niin.
Kyllä varmasti itkuksi pistää. "Suurvalta" Venäjä olikin täysi feikki ja kaikki sen puolesta vouhkaaminen onkin ollut turhaa. :D :D :D Koittakaa kestää fasistit!