Kiteellä kulkee pitkälappuisia jatkuvasti niin kuin mitään maahantulorajoituksia ei olisikaan. Ylimieliset kaalimaan kansalaiset shoppailevat vanhaan malliin.
Ovatko peräkamaripojat todella tuoneet niin paljon postimyyntimuijia, että perhestatuksella tullaan maahan niin kuin ennenkin?
Vai onko isänmaata myyty viholliselle rahanhimossa niin, että vanja käy tekemässä välttämättömiä huoltohommia datsallaan?
Rajako kiinni?
19
981
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä ne on ne postimyyntimuijat asialla.Tiedän useita ja vie puolet valtakunnasta.
- Anonyymi
Idiootti. Nuo pitkäkilpiset shoppailijat tuovat verotuloja ja euroja sinunkin ja Suomen talouteen, samaa ei voi sanoa muista maahanmuuttajista ja ”nuorista eläkeläisistä” jotka vain syövät meidän verorahoista.
Sinäkin olisit myynyt venäläisille ylihintaan tontteja ja asuntoja jos olisi mitä myydä, mutta kun ei ole niin voit huudella ja arvostella muita todellisena ”patrioottina”.
Samalla tavalla suomalaiset sankoin joukoin rahtasivat puoli-ilmaista polttoainetta vuosikymmenet Venäjältä, miksei venäläiset saisi vuorostaan käydä meillä ja tuhlata rahansa meidän kauppoihin?- Anonyymi
Kenen "meidän kauppoihin" ? Sinunlaisia tyhmiä kirjoittajia ei kaivata.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kenen "meidän kauppoihin" ? Sinunlaisia tyhmiä kirjoittajia ei kaivata.
Sinähän se idiootti vasta oletkin. Meidän eli meidän suomalaisten tietenkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinähän se idiootti vasta oletkin. Meidän eli meidän suomalaisten tietenkin.
Eikö sulla sitten itselläs ole varaa ?
- Anonyymi
Mikäpä siinä, kaikki minkä sai muovipussissa raahattua rajan yli oli ihan asiallista myydä. Kiinteistöjen ja maa-alueiden myynti ei niinkään.
- Anonyymi
Onpa raju trollaus, täynnä valheita. Eivät venäläiset mitään verorahoja tuo, saavat arvonlisäveronkin palautuksena.
Tämän hetken ”matkailijat” salakuljettavat urakalla kieltotavaraa Venäjälle. Niitä tuotteita, joiden avulla venäläiset murhaavat Ukrainalaisia siviilejä.. Lapsiakin venäläiset ovat 5appaneet jo yli 1300,
Samaa valmistellaan Suomenkin kohdalle. Tällä hetkellä yrittävät luoda pelkoa doneja lennättämällä.
Kiteen kirkonmäeltä löytyy muistomerkkejä venäläisten tappotöistä näilläkin alueilla. Ja lisää on kuulemma luvassa.
- Anonyymi
Ne on valmistautumassa kiteeläiseen kulttuuritekoon. Tänäkin vuonna esitetään jouluavauksessa venäläisiä lauluja. Taidan boikotoida kyseistä kansanjuhlaa ja kohta koko kiteetä mikäli kunnanisämme ei herää unestaan...
- Anonyymi
Se pakkasukko tulee kylään - varastavat Jeesuksenkin.
- Anonyymi
Mietipä ketä tänne jää jahka suuret ikäluokat poistuvat hoivakotien kautta hautaan? Paljon kiinteistöjä venäläisten tulla ja elää ja miksei siirtää samalla rajalinjaakin lännemmäs.
- Anonyymi
En tunne miestä, sano piru jeesusta.
- Anonyymi
Kirill ei tunne jeesusta, tuntee vain pirun.
- Anonyymi
Kohta pitää jo olettaa että vastaantulija on venäläinen eikä suomalainen.
- Anonyymi
Miten niin kohta?
- Anonyymi
Eipä näytä rajankäynti rauhoittuneen. Entistä enemmän pitkälappuisia kaupungin vuokratalojen pihoilla. Asustelevat täällä asuvien, suomalaisten veronmaksajien kustannuksella asuvien lajitoveriensa luona. Eikä näytä yhtään hävettävän, ei vieraita sen enempää kuin majoittajiakaan.
Pitäisi nimetä kyseiset talot ”Parasiittihotelleiksi”. - Anonyymi
Kyllä ja on.
- Anonyymi
Jotkut venäläiset suomen kansalaisen saatuaan vaihtavat nimensä suomalaiseksi. Voivat sitten pöyhkeästi sanoa "minä olen inkeriläinen". Vaikka naamasta ja olemuksesta näkyy jo puolen kilometrin päähän että venäläinen mikä venäläinen.
- Anonyymi
Tuolla tavalla aikoinaan natsitkin päättivät kenet laitetaan tuhoamisleirille ”juutalainen mikä juutalainen” periaatteella.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh613669Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?
Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli772995Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit792795- 962617
Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä
Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi412354Seksuaalinen ahdistelu, naisten vähättely ja törkeä käytös naisia kohtaan kukkii rakennustyömailla
Tällainen lienee ihan tavallisista kaikilla "äijävaltaisilla" työpaikoilla. Kaikki miesvaltaiset alat eivät ole toksise1532046Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j2072036Kerro minulle
Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö661985Rakkaalle J miehelle.
Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.901920Kristinuskossa Isän ja Pojan ja Pyhän Hengen nimessä
Jeesuksen kehoitus kastamiseksi Isän ja Pojan ja PH:n nimeen. Matt 28:19: "Menkää siis ja tehkää kaikki kansat minun3901880