Kiteellä kulkee pitkälappuisia jatkuvasti niin kuin mitään maahantulorajoituksia ei olisikaan. Ylimieliset kaalimaan kansalaiset shoppailevat vanhaan malliin.
Ovatko peräkamaripojat todella tuoneet niin paljon postimyyntimuijia, että perhestatuksella tullaan maahan niin kuin ennenkin?
Vai onko isänmaata myyty viholliselle rahanhimossa niin, että vanja käy tekemässä välttämättömiä huoltohommia datsallaan?
Rajako kiinni?
19
959
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä ne on ne postimyyntimuijat asialla.Tiedän useita ja vie puolet valtakunnasta.
- Anonyymi
Idiootti. Nuo pitkäkilpiset shoppailijat tuovat verotuloja ja euroja sinunkin ja Suomen talouteen, samaa ei voi sanoa muista maahanmuuttajista ja ”nuorista eläkeläisistä” jotka vain syövät meidän verorahoista.
Sinäkin olisit myynyt venäläisille ylihintaan tontteja ja asuntoja jos olisi mitä myydä, mutta kun ei ole niin voit huudella ja arvostella muita todellisena ”patrioottina”.
Samalla tavalla suomalaiset sankoin joukoin rahtasivat puoli-ilmaista polttoainetta vuosikymmenet Venäjältä, miksei venäläiset saisi vuorostaan käydä meillä ja tuhlata rahansa meidän kauppoihin?- Anonyymi
Kenen "meidän kauppoihin" ? Sinunlaisia tyhmiä kirjoittajia ei kaivata.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kenen "meidän kauppoihin" ? Sinunlaisia tyhmiä kirjoittajia ei kaivata.
Sinähän se idiootti vasta oletkin. Meidän eli meidän suomalaisten tietenkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinähän se idiootti vasta oletkin. Meidän eli meidän suomalaisten tietenkin.
Eikö sulla sitten itselläs ole varaa ?
- Anonyymi
Mikäpä siinä, kaikki minkä sai muovipussissa raahattua rajan yli oli ihan asiallista myydä. Kiinteistöjen ja maa-alueiden myynti ei niinkään.
- Anonyymi
Onpa raju trollaus, täynnä valheita. Eivät venäläiset mitään verorahoja tuo, saavat arvonlisäveronkin palautuksena.
Tämän hetken ”matkailijat” salakuljettavat urakalla kieltotavaraa Venäjälle. Niitä tuotteita, joiden avulla venäläiset murhaavat Ukrainalaisia siviilejä.. Lapsiakin venäläiset ovat 5appaneet jo yli 1300,
Samaa valmistellaan Suomenkin kohdalle. Tällä hetkellä yrittävät luoda pelkoa doneja lennättämällä.
Kiteen kirkonmäeltä löytyy muistomerkkejä venäläisten tappotöistä näilläkin alueilla. Ja lisää on kuulemma luvassa.
- Anonyymi
Ne on valmistautumassa kiteeläiseen kulttuuritekoon. Tänäkin vuonna esitetään jouluavauksessa venäläisiä lauluja. Taidan boikotoida kyseistä kansanjuhlaa ja kohta koko kiteetä mikäli kunnanisämme ei herää unestaan...
- Anonyymi
Se pakkasukko tulee kylään - varastavat Jeesuksenkin.
- Anonyymi
Mietipä ketä tänne jää jahka suuret ikäluokat poistuvat hoivakotien kautta hautaan? Paljon kiinteistöjä venäläisten tulla ja elää ja miksei siirtää samalla rajalinjaakin lännemmäs.
- Anonyymi
En tunne miestä, sano piru jeesusta.
- Anonyymi
Kirill ei tunne jeesusta, tuntee vain pirun.
- Anonyymi
Kohta pitää jo olettaa että vastaantulija on venäläinen eikä suomalainen.
- Anonyymi
Miten niin kohta?
- Anonyymi
Eipä näytä rajankäynti rauhoittuneen. Entistä enemmän pitkälappuisia kaupungin vuokratalojen pihoilla. Asustelevat täällä asuvien, suomalaisten veronmaksajien kustannuksella asuvien lajitoveriensa luona. Eikä näytä yhtään hävettävän, ei vieraita sen enempää kuin majoittajiakaan.
Pitäisi nimetä kyseiset talot ”Parasiittihotelleiksi”. - Anonyymi
Kyllä ja on.
- Anonyymi
Jotkut venäläiset suomen kansalaisen saatuaan vaihtavat nimensä suomalaiseksi. Voivat sitten pöyhkeästi sanoa "minä olen inkeriläinen". Vaikka naamasta ja olemuksesta näkyy jo puolen kilometrin päähän että venäläinen mikä venäläinen.
- Anonyymi
Tuolla tavalla aikoinaan natsitkin päättivät kenet laitetaan tuhoamisleirille ”juutalainen mikä juutalainen” periaatteella.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien1222597- 2292053
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1841838- 491671
Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta
Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.1141429Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä551340- 1221148
Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?
😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo283913Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli65825Vanhemmassa miehessä
on sellaista elämän mukana tullutta viehättävää charmia. Hän paranee iän myötä niinkuin hyvä viini tai juusto! Tuli tuo64779