Testaa tietosi 72 sekunnin testillä! Alla olevassa visailussa on kuvia erilaisista liikennemerkeistä.
Jokaisen kuvan kohdalla on aikaa vastata 6 sekuntia.
"Tuloksesi: 12 / 12"
https://www.is.fi/autot/art-2000009125286.html
Kokeilin ja kaikki meni oikein. Sikäli kuitekin, yhden kohdalla hetkin emmin, jotka näitä uusimpia opastemerkkejä. Meni silti aikarajan sisään. Sikäli itseäni tenttasin kun tyttären tytölle oli auto jolla ajeltiin vaadittavat ajat, opetuslupana. Niin saattoi sitten tenttailla.. Laitoin siihen polkimen jarrulle, joka vaaditaan että täyttää vaatimukset, katsastuskonttorilla hyväksytään. Kun tyttö pääsi ylioppilaaksi lupasin auton ja ajokortin kustantaa, kaikki meni läpi ensiyrittämällä. Näppärä pienoinen kymppitonnin auton sai, aika vähillä kilometreillä. Itse sai valita auton ja värin, vaari oli apuna tekniikan suhteen.
Sillä nyt huristellut syksyn. Sovittiin että vaari ja muori maksaa vakuutukset ja verot, bensa omakustantainen, josta siitäkin voidaan vähän lipsua.
Kokeile liikennemerkki testiä, vieläkö napsahtaa
4
115
Vastaukset
- Anonyymi
Vaari on vähän pimeä kun ostaa rahasyöpön tytölle
hellan lestas sentään
olisit ostanut yleisen suheellisuusteorian oppikirjan ja harjoituskirjan
lukisi sen ja alkaisi professoriksi- Anonyymi
Näillä on rahaa, pitää autokin olla, miten muuten pääsee kulkemaan. Eihän kymppitonni ole nykyrahassa mitään jolla vähänkin sukanvarressa. Lastenlapset on rakkaita isovanhemmille.
- Anonyymi
Hienoa, että tyttärentyttärellesi auton ostit. Ei naispuolisille jalkapalloilijoille ulkomaillakaan makseta kuten miehille. Heistä tuo kyseinen lienee se Saksassa asuva, sillä Australiassa on vasemmanpuoleinen liikenne. Oppia heikäläisten tuskin kannattaa ilmaiseksikaan Suomesta hankkia.
- Anonyymi
Harhanen, mites tää liittyy Suomen Keskustaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672395- 661377
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww741185EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje41107- 79835
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19780- 43678
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta82660Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe24638- 30636
