Et varmaan luullutkaan, että sitä ulkomaita myöten ryllinkiä pidettäisiin?
Täällä syrjäkylillä me aina sitten yhdessä oltaisiin.
20
66
Vastaukset
- Anonyymi
Tämä pisti kyllä nyt hymyilyttämään tai oikeastaan naurahdin ääneen. Siinäpä ajatus. 😁
- Anonyymi
Mäkin kuolen nauruun 😌
- Anonyymi
Niin ne maaseudun poikamiehiä seikkailijat aina höynäyttäneet. Tuttu ilmiö miten onnenonkijat toisen rahoilla mielellään pitkiä lomareissuja tehneet. Tunnen kyllä tapauksen kun vanhapoika sanoi, jotta kotosuomessa pysytään. Siihen se romantiikka tyssäsi ja ihan hyvä niin.
- Anonyymi
Järkevän ja tarkanmiehen ajatus oli tuo.
- Anonyymi
Google,,
- Anonyymi
Mikäs siellä maantieteellisesti sivummalla olisi ollessa ja eläessä sun kanssa. Elettäs ja oltais omavaraisia ainakin kesäisin pitkälle syksyyn. Maat on aikanaan koluttu, ei niihin tule kaivattua.
Ikäväkin pysyis loitommalla. Ajatteles jos kemiat olisvat kaukana toisistaan ja heittäsit mut pihalle suutuspäissäs?:)- Anonyymi
Omavarainen olen ympärivuoden enkä ketään ole suutuksissa ulos tempaissut.
- Anonyymi
Ulkomaita on tullut kaluttua tarpeeksi. Jo vuosia kotimaan kamaralla viihtynyt.
- Anonyymi
Ulkomaan matkat olis liian raskaita. Siinä on liian monta juttua mitä pitää tehdä että sinne pääsee. Mutta oon ajatellu käydä antarktisella. Ellei se oo jo kohta sulanu pois, mikä mielenkiintoista sekin nähä mitä sieltä paljastuu.
- Anonyymi
Islanti tai huippuvuoret syrjäseudun asukkia kiinnostaa enemmän kuin turistikohteet.
- Anonyymi
Joo. Sieläkin näkyis tähtitaivas kirkkaana. Netflixissä on muuten islannista sarja, katla. Se siis ei kerro siitä tulivuoresta mutta se on siinä mukana.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo. Sieläkin näkyis tähtitaivas kirkkaana. Netflixissä on muuten islannista sarja, katla. Se siis ei kerro siitä tulivuoresta mutta se on siinä mukana.
Sielläpä voisi käydä. Alanko tervaamaan venettä?
- Anonyymi
Eipä tuo matkustelu kiinnosta. Mieluummin sitä kotona on.
- Anonyymi
Kotona se on hyvä olla.
- Anonyymi
Thaimaa
- Anonyymi
Sinne korvenmies lähde vaikka kuinka paljon maksettaisiin. Hikinen on olo ja keinotekoiselta rahastukselta kaikki vaikuttaa. Parempi pysyä ihmisten ilmoilla.
- Anonyymi
Että mentäisiin ulkomaille palstailenaan?
- Anonyymi
Reps
- Anonyymi
Pistepussi avattu 1.
Lisävihjeitä kaivataan kiitos.
Ketju avartunut matkoihin. Näin dokumentin Grönlannista, innostuin samantien kohteesta. Maan kielessä ei tunneta sanaa sota, eikä maalänttiä voi omistaa. Sinne. - Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
❤️ Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://www.ero4.fun/girl4love
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai1019588Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki764957Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.554682Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j92421Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1051642Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.01500- 451458
Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota561387Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.491351Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441296