Viime yönä järkyttävän kovaa meteliä sieltä kuului. Eikö todellakaan ihmiset osaa käyttäytyä rauhallisesti vai mikä ihme siinä on että pitää tuollaista aiheuttaa. Säännöt pitäisivät olla kaikkien tiedossa joten miksi tälläistä annetaan sitten tapahtua?
Karvetinkatu 3 meteli ja häiriöt
5
190
Vastaukset
- Anonyymi
Onko kyseessä vuokra vai omistus-asunto talo?
- Anonyymi
Omistustalo, mutta voidaan kyseenalaistaa että monikohan mahtaa asua vuokralla vaikka pitäisi omistus-asuntoja olla.
- Anonyymi
Jos kyseessä omistustalo niin silloin pitäisi olla järjestyssäännöt joissa mainitaan kohta hiljaisuus. Mikäli tälläistä kohtaa ei ole tai sitä ei vaan noudateta on syytä puuttua asiaan vakavalla kädellä.
- Anonyymi
Asuin kyseisessä talossa useita vuosia sitten ja silloin siellä oli pariskunta joka piti öisin kovaa meteliä ja siihen ei kukaan puuttunut vaan touhun annettiin jatkua vaan. Siitä aikaa nyt yli kymmenen vuotta ja jos vielä samanlaista menoa on niin täytyy kyllä ihmetellä.
- Anonyymi
Kaikesta päätellen asiasta parhaiten perillä olleet olevat , eli ihan lähinaapurit eivät kaiketi ole kokeneet kohdanneensa kohtuutonta meteliä, jos kerran ei edes valitusta ole tehty eikä poliisia kutsuttu paikalle. Ja raju juhlinta ja mahdolliset melskaamisen äänet ovat akuutissa tilanteessa täysin poliisiasia, eikä suinkaan isännöitsijätoimiston asia. Ei kenelläkään ole valtuuksia poliisiksi ryhtyä siinä paikassa rappukäytävässä.
Ja jos eivät naapurit melua häiriöksi koe eivätkä asiasta edes valitusta tee isännöintiin, voi voi sitten vaan. Oma on täysin valinta.
https://www.isannointiliitto.fi/medialle/asukas-toimi-nain-jos-naapurin-meteli-hairitsee/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?5687413Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3312795Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3872054- 1271264
- 311223
Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."
Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl41159- 911026
Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1021022Olet vieläkin täällä
Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h641003- 44872