https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000003425925.html
https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/luterilaisen-kirkon-sisalla-toimii-100-000-jasenen-liike-joka-tuottaa-henkisia-invalideja-arkkipiispan-mukaan-vanhoillislestadiolaiset-ovat-vaarassa-j
Ihminen ostaa ihmiseltä, mutta ei väkivallan tekijöiltä
Lestayrittäjät
Anonyymi-ap
3
199
Vastaukset
- Anonyymi
Vanhoillislestata ja lestat yleensä... sairasta touhua ja sen uskonto kunnan edustajia paljon yrittäjissä. Kovasti yrittävät salailla omia uskonnoliisia vakaumuksiaan.
Ehdotankin, että listaamme tähän yrityksiä minkä omistajat ja/tai johtaja kuuluu kyseiseen ustkontoon. - Anonyymi
intresting
- Anonyymi
Saka auto
Lämpöykkönrn
Olikohan en ole varma
Hyviä ovat ainakin rah..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk1185753Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6913823SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1233104Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no3452911"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1401971Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6921866Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti181866Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4871476Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re261471Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?
Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .2291161