Tupakasta oleva polonium kerääntyy keuhkoihin eikä lähde milloinkaan

Anonyymi-ap

Tupakan polonium on yksi keuhkosyövän aiheuttaja . Hiljalleen poloniumia kerääntyy yhä enemmän ja lopulta saa keuhkosyövän

8

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen polttanut 60 vuotta, ei ole kehkosyöpää, se sijaan COPD on, alku vaiheesaan.

      • Anonyymi

        COPD on todella ikävä tauti, keuhkoemfyseema samoin. Loppu on aika karua katsottavaa.
        Kannattaa todella miettiä sitä tupakointia, ylipäätään kannattaako edes aloittaa ja lopettaa pitää tarpeeksi ajoissa.
        COPD etenemistä voi hidastaa lopettamalla tuoakointi, mutta on varauduttava siihen, rttä alku tulee olemaan todella vaikeaa.
        Yskä tulee jatkumaan pitkään ja keuhkojen krooonisen tulehtumisen vuoksi limaa tulee npusemaan litratolkulla, mutta kun sen kestää, olo helpottuu ja keuhkot lopulta ikään kuin tervehtyvät.
        Mutta, todellakin, kannattaa se tupakointi lopettaa juuri siihen paikkaan. Kun diagnoosi läväytetään nenän eteen.


      • Anonyymi

        Yritä lopettaa sauhuttelu ettei tauti pahene. Kokeile vaikka laastareiden avulla. Eläkä lannistu heti.


    • Anonyymi

      Voi meitä poloisia polonium-keuhkoisia tupakoitsijoita.....

      • Anonyymi

        Tuo poloniumjuttu oli jo noin 40 v sitten Valituissa Paloissa. Annoin lehden naapurin ketjupolttajalle ja hän lopetti tupakoinnin heti ja kokonaan.


      • Anonyymi

        Äläpä muuta sano. Voi teitä tosiaan. Ja poltteli jatkuu siitä huolimatta


    • Anonyymi

      Nostetaanpa ylemmäs niin ei totuus unohdu

    • Anonyymi

      Toivottavasti tapahtuu hyvin nopealla tahdilla alakerran ulostepariskunnalle. Kakka haisee taas viikonloppuna ja kakan haju tulee asuntooni sisälle.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      293
      7128
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      62
      5032
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      100
      4501
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      12
      4321
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      44
      3837
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      122
      3703
    7. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      68
      3646
    8. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      27
      3559
    9. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      73
      3353
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      59
      2500
    Aihe