Mikä on meininki Raisiolaisessa koulussa. Aikamoista touhua, johon olisi pitänyt puuttua ajoissa.
RANNIKKOSEUTU KERTOO TOTUUDEN
17
133
Vastaukset
- Anonyymi
mamut ulos koulusta tämä sitä ruotsin mallia ,,sitä saamitä tilaa
- Anonyymi
Itse kävin kyseistä koulua 70-luvulla, ei ollut valvontakameroita,eikä kaupattu huumeita.
- Anonyymi
Raisio, tuo Sosialidemokraattinen helvetti
😫😫😫
- Anonyymi
Naantalissa ei ole moisia ongelmia. Mistähän se johtuu?
- Anonyymi
Uusi kova sukupolvi, fasismia ei enää siedetä
- Anonyymi
Joku siellä Raisiossa mättää pahasti, jokin aika sitten kirjoitettiin,etteivät ihmiset uskalla mennä kauppaan kun nuoriso häiriköi.
- Anonyymi
Persujen syy
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persujen syy
Loistava päättelykyky, ei ole koulutus mennyt hukkaan. Nyt tiedetään miksi Raisiolaisilla menee huonosti..
- Anonyymi
Kyse oli Tasalan aukion S-marketista jonka edustalla ja tuulikaapissa lojuu paikallisia nuoria.
Mielestäni Tasalan liikerakennukset voisi purkaa ja tilalle asuinrakennuksia ja puisto sekä tarvittava määrä liiketiloja.
- Anonyymi
Varsinais-Suomessa asuu hullua porukkaa
- Anonyymi
Vanhaan hyvään aikaan häiriköt laitettiin tarkkailuluokalle. Nyt on nähty miten käy kun ei ole mitään kuria.
- Anonyymi
Ei voi laittaa enää kun tulee paha mieli kullannupuille. 80-luvulla muistan kun yks luokkatoveri laitettiin tarkkikselle puoleksi vuodeksi. Se teki hyvää hänelle, palasi normiluokalle ja kävi peruskoulun loppuun suuremmitta ongelmitta.
- Anonyymi
Välinpitämättömyys ja kurin puutos on niitä ongelmia. Tiukka, mutta asiallinen kuri on tärkeetä lapsen kasvatuksessa.
- Anonyymi
Sitä se ns. asiantuntijoiden humaani kasvatus teettää. Alle 15 kesäiset kyykyttää viranomaisia huolella kun tietävät ettei seuraamuksia tule. Ikäraja pitää laskea, ja tarttua heti ongelmiin ja laittaa ongelmatapaukset valvottuun tilaan.
- Anonyymi
Epäinhimillinen persupolitiikka luo eriarvoisuutta ja sosiaalisia ongelmia.
- Anonyymi
Ei ihme,että ongelmia Raisiossa riittää jos kaikki ovat kirjoittajan kaltaisia demukoita...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup675800Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1344274Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.971916- 631445
- 2611137
- 471132
Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan
Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E126989Ajattele, miten häviävän pieni
todennäköisyys on sille, että kaksi tiettyä ihmistä yli viidestä miljoonasta sattuvat tulemaan samalle palstalle ikävöim49826Aavistan tai oikeastaan
tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast31753Pieni vinkki miehelle
Jos haluat, että tapahtuu jotain edistystä, niin kannattaa suoda ajatus sille, että miltä toimintasi näyttää mulle päin.39725