Kuulin,kuin Venäläiset lapset niin iloissaan puhuivat toisilleen paikallisessa liikessä.
Olivat iloisia ja nauroivat,olivat onnellisia ja ei ollut pelkoa.
Samalla mietin Ukrainalaisia lapsia jotka ovat peloissaan,pommisuojissa,osa ilman vanhempia ja moni kuollut, Venäjän takia !
Miten paljon on Venäjä tuhonnut ja tappanut,ihmisiä ja elämiä yms.
Olin mieleltäni iloinen lasten naurusta mutta surullinen Ukrainan lasten puolesta.
Silti muistan olleeni sotatilamaassa sotilaana,siltinkin lapset kaiken pahan keskellä osasivat olla erillaisia,kuin aikuset ihmiset.
Hyvin olivat onnellisia Venäläiset lapset.
Anonyymi-ap
4
211
Vastaukset
- Anonyymi
Jos te,ette tule lasten kaltaisiksi?
- Anonyymi
No, e ole lasten vika!
- Anonyymi
Ei ne venäläistenkään lapset naura kun isi tuodaan laatikossa kotiin renikka rinnassa ja Äitee ollu koti hommissa ikäsä!
- Anonyymi
Kysynpähän vain että miksi suomalaiset lapset eivät mene Venäjälle iloitsemaan ja nauramaan?Pitäisi olla "vuoroin vieraissa" mutta kun ei ole.Suomi on yksipuolisesti vain kaiken p..k...n vastaanottajana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2008920
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k265388- 534631
- 894400
- 583573
- 513346
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.583208Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262846Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv442666- 432601